17:51 16.05.2022

Окупанти запровадили процедуру "фільтрації" у кожному тимчасово окупованому місті України - Денісова

1 хв читати
Окупанти запровадили процедуру "фільтрації" у кожному тимчасово окупованому місті України - Денісова

Російські окупанти запровадили процедуру "фільтрації" у кожному тимчасово окупованому місті України, процедуру також проходять люди, які були примусово депортовані до РФ, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"За даними партнерських правозахисних організацій, її пройшли вже понад 37 тисяч громадян. Зараз цю процедуру також проходять люди, які були примусово депортовані в РФ. Для "особливо небезпечних" в ідеологічному розумінні та "неблагонадійних" українців "фільтрація" стає постійною – люди змушені її проходити кожні три дні", - написала вона у фейсбуці.

За словами омбудсмена, громадян України допитують, ретельно оглядають, при цьому утримують у нелюдських умовах, принижують і катують.

"Це не просто дискримінація українців за ознакою національності, це один із елементів тотального геноциду нашої нації", - наголосила Денісова.

Вона також додала, що будь-який примус фізичного чи морального порядку до цивільного населення, зокрема з метою отримання від них чи від третіх осіб будь-яких відомостей, є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права та звичаїв ведення війни.

"Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів та порушень прав людини в Україні з боку держави-окупанта", - закликала омбудсмен.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Швеція та Фінляндія будуть запрошені до членства в НАТО на саміті в Мадриді

Порошенко закликав депутатів німецького Бундестагу надати Україні більше зброї та спільно притягти до відповідальності керівництво РФ

Анкара погодилася підтримати кандидатури Швеції та Фінляндії на вступ до НАТО

За підтримки Великої Британії розпочато курс базової загальновійськової підготовки військовослужбовців ЗС України, на навчання вже поїхали перші кілька сотень військових

Німеччина та Нідерланди передадуть Україні шість гаубиць

Україна створює Стратегічну групу та Координаційний центр із забезпечення оборони

Ворог продовжує атакувати Ізмаїльський район Одеської області крилатими ракетами типу "Онікс", було випущено ще п’ять ракет

Росіяни вдарили по території Криворізької ТЕС, наслідки з'ясовуються

США оголосять про розміщення додаткових сил на східному фланзі НАТО

ОБСЄ має зробити вибір: Дозволити РФ зруйнувати ОБСЄ або знайти спосіб призупинити діяльність РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА