15:42 01.05.2022

У "Євросолідарності" пропонують дозволити зберігання зброї бійцям тероборони за місцем проживання за швейцарською моделлю

1 хв читати
У "Євросолідарності" пропонують дозволити зберігання зброї бійцям тероборони за місцем проживання за швейцарською моделлю

Народні депутати з фракції "Європейська солідарність" внесли законопроєкт, що дозволяє зберігати за місцем проживання зброю військовослужбовцями Сил територіальної оборони, членами добровольчих формувань територіальних громад, що дасть змогу прискорити розгортання сил опору в разі нападу агресора.

"Починаючи з 24 лютого 2022 року, силам національного спротиву державою було передано значну кількість зброї та боєприпасів. Повернення такої зброї на зберігання у військових частинах може призвести до затягування процесу оснащення цією зброєю як Сил територіальної оборони Збройних Сил України, так і добровольчих формувань територіальних громад у разі виникнення повторної необхідності", – пояснюють автори законопроекту №7326.

Це може негативно позначитися на обороноздатності військових формувань і сприяти просуванню окупаційних військ вглиб території України.

"Найбільш прийнятним виходом, який дав би змогу врегулювати питання зберігання зброї та оперативного оснащення нею сил національного спротиву, було б надання права зберігання цієї зброї та боєприпасів цими особами після належної реєстрації та обліку зазначених видів озброєння та боєприпасів", – йдеться в пояснювальній записці.

На думку авторів законопроєкту, це дасть змогу забезпечити законність і керованість такого зберігання зброї, виключивши її довільне використання не за цільовим призначенням.

З ідеєю запровадження швейцарської моделі зберігання зброї у населення ще наприкінці лютого виступив п'ятий президент України, співголова фракції "Європейська солідарність" у Верховній Раді Петро Порошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА