20:33 28.04.2022

Україна сьогодні захищає Статут ООН

2 хв читати
Україна сьогодні захищає Статут ООН

Президент України Володимир Зеленський пыд час зустрічі з генсеком ООН Антоніу Гутеррешем (António Guterres) подякував за обговорення питання евакуації цивільних осіб та поранених з Маріуполя в ході зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.

"Ми бачимо, що територія заводу "Азовсталь" зазнає варварських бомбардувань, вони тривали навіть під час переговорів Генерального секретаря в Москві", - сказав Зеленський на брифінгу після зустрічі у четвер.

Зеленський зазначив, що Україна сьогодні "захищає Статут ООН". "Важливо, що сьогодні Генсек особисто переконався у воєнних злочинах Росії в Україні, завітавши до передмістя Києва", - сказав він.

Він закликав "сприяти створенню спеціального міжнародного трибуналу зі злочинів Росії. Цю тематику ми також порушували".

Під час розмови президент також закликав зупинити депортацію з України до Росії. За словами Зеленського, "Верховному комісару ООН з питань біженців завдання – отримати доступ до громадян України та забезпечити їх повернення додому".

"Я отримав запевнення про підтримку шляхом готівкових виплат наших громадян та щодо збільшення гуманітарної допомоги", - сказав Зеленський.

Він також закликав розблокувати українські порти вивезення продовольства, нагадавши, що від українського продовольства залежить 400 млн людей на планеті, а продовження блокади призведе до голоду 47 мільйонів людей у 81 країні світу.

"Припинення війни – обов'язково, щоб не допустити продовольчу кризу та захистити десятки країн від голоду та хаосу", - сказав також він.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА