12:40 28.04.2022

Литва та Іспанія виступають за запровадження ЄС ембарго на російські нафту та газ

2 хв читати
Литва та Іспанія виступають за запровадження ЄС ембарго на російські нафту та газ

Санкції проти Росії, пов'язані з ембарго на нафту і газ, мають бути запроваджені негайно, вважають міністри закордонних справ Литви та Іспанії Габріелюс Ландсбергіс та Хосе Мануель Альбарес.

"Необхідність запровадження ембарго на російські нафту і газ обговорюють уже кілька тижнів. Тут, на нашу думку, позиції і Литви, і Іспанії збігаються, що це потрібно робити негайно", - сказав Ландсбергіс на спільній з Альбаресом на пресконференції у Вільнюсі за підсумками переговорів.

"Іспанія повністю віддана захисту наших цінностей та захисту східного флангу НАТО, тому ми беремо активну участь в операції з патрулювання повітряного простору країн Балтії з вісьмома винищувачами F-18, дислокованими в Шауляї, який я і відвідаю сьогодні", - сказав глава МЗС Іспанії.

"Ми обидва згодні з тим, що маємо зберігати тиск на Росію, запроваджені міжнародною громадськістю санкції вже впливають на російську економіку", - сказав він.

Відповідаючи на запитання, чи вірить він у те, що найближчим часом Євросоюз прийме пакет санкцій щодо російської нафти, глава МЗС Іспанії сказав, що його країна має намір підтримати це.

"Звісно, ми підтримаємо, так, як і досі підтримували новий пакет санкцій, адже ми хочемо зробити все можливе, щоб скоротити військовий тиск Росії в цій несправедливій війні в Україні", - сказав Альбарес.

"Але ми також розуміємо, що не всі держави вразливі рівною мірою, не у всіх рівні зв'язки з Росією, і ми також дуже хочемо зберегти єдність у Євросоюзі", - додав він.

За словами Ландсбергіса, на зустрічі з Альбаресом основну увагу було приділено двом питанням - допомозі Україні та необхідності зміцнення безпеки регіону та НАТО в цілому.

У червні в Іспанії відбудеться саміт НАТО.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА