МВФ готовий надати Україні додаткове фінансування за потреби, наразі фокус на антикризовому управлінні – голова МВФ
Міжнародний валютний фонд (МВФ) обговорює з Україною подальші кроки щодо необхідної підтримки, бере участь у розробленні антикризового управління, заявила виконавчий директор фонду Крісталіна Георгієва на пресконференції у Вашингтоні увечері 10 березня.
"Ми готові надати додаткове фінансування у разі потреби. Наразі… найважливішим запитом до нас є забезпечення того, щоб Україна функціонувала", – зазначила голова МВФ.
"Як зробити так, щоб функціонування української економіки, Центрального банку, Мінфіну, ключових органів влади найкраще відповідало поточним кризовим обставинам", - пояснила Георгієва.
За її словами, співробітники МВФ перебувають у постійному контакті зі своїми українськими колегами з 24 лютого – початку Росією війни проти України, надаючи допоміжну функцію у виробленні заходів для управління кризою, які Центральний банк та фінансові органи оперативно запровадили.
"Нас дуже вразила рішучість української влади… У міру розвитку умов у країні ми робитимемо все можливе, щоб бути корисними", – зазначила голова фонду.
Відповідаючи на запитання щодо розміру вже завданих війною збитків Україні, Георгієва зазначила, що нині зарано робити будь-які оцінки збитків, витрат і планів реконструкції.
"Нам, МВФ або Світовому банку, необхідно побачити закінчення бойових дій, щоб мати можливість оцінити, що потрібно для відновлення. Водночас порядок величини буде досить великим. Йдеться про велику країну, 44 млн населення, з масовими руйнуваннями в ключових містах, Києві, а також масовими руйнуваннями транспортної інфраструктури", – сказала голова фонду, припустивши, що перші оцінки української влади у $100 млрд збитків можуть бути близькими до правди.
Говорячи про вже перераховані $1,4 млрд екстреного фінансування Україні, яке буде освоєно швидко на життєво важливі функції держави, Георгієва зазначила, що згодом фонд перевірить їх використання.
"Ми мали дуже хороший досвід екстреного фінансування для України у зв'язку з кризою COVID. Україна перевірила, як були витрачені гроші, і надала дуже хороший звіт про роль, яку відіграло це екстрене фінансування. І цього разу ми робитимемо те саме", - сказала вона.