Інтерфакс-Україна
13:07 09.03.2022

У штабі Держекоінспекції розповіли, як повідомити про екологічні злочини в період агресії РФ

2 хв читати
У штабі Держекоінспекції розповіли, як повідомити про екологічні злочини в період агресії РФ

Воєнна агресія Російської Федерації завдає шкоди не лише життю і здоров'ю людей, інфраструктурі України, а й довкіллю; у штабі Державної екологічної інспекції (ДЕІ) розповіли, як повідомити про екологічні злочини з боку окупантів і зупинення підприємств.

Згідно з інформацією ДЕІ, бойові дії відбуваються на територіях, де розміщується велика кількість небезпечних об'єктів, серед яких - атомні станції; підприємства, що використовують у своїй діяльності небезпечні речовини; очисні споруди, які очищають стоки у водних об'єктах міжнародного значення.

У результаті створюється загроза настання екологічної катастрофи континентального масштабу.

Водночас аварійні ситуації можуть статися не лише через руйнування і ушкодження підприємств унаслідок влучення бойових снарядів, а й через вимушені зупинення небезпечних підприємств. Зокрема, відсутність профілактичного огляду, необхідні заходи та порушення режиму належної експлуатації небезпечних об'єктів можуть призвести до катастрофічних наслідків.

Наразі небезпечний вплив на довкілля існує у вигляді залпових викидів небезпечних речовин в атмосферне повітря. Також унаслідок згорання великої кількості нафтопродуктів (вибухи на нафтосховищах і складах ПММ, в аеропортах і аеродромах) відбувається забруднення земельних і водних ресурсів.

"Якщо Ви стали свідком екозлочину, просимо повідомляти на гарячу лінію Штабу Держекоінспекції: тел.: +38 096 756 83 66 (Telegram, WhatsApp, Viber), електронна пошта: [email protected]. Також працюємо над створенням чат-бота в Telegram для оперативного збору інформації", - йдеться в інформації ДЕІ.

При цьому уточнюється, яка інформація потрібна: дані про виникнення надзвичайних ситуацій - вибухи, бомбардування складів паливно-мастильних матеріалів, сховищ нафтопродуктів, підприємств, які можуть використовувати небезпечні та/або хімічні речовини у виробництві; дані про ушкодження, руйнування або зупинення діяльності очисних споруд, що очищують стоки перед скиданням у водні об'єкти - водоканали, промислові об'єкти; руйнування гребель полів фільтрації та витік відходів на рельєф місцевості; руйнування очисних або гідротехнічних споруд; займання (горіння, жевріння) місць видалення відходів - сміттєвих полігонів; пошкодження ґрунтового покриву, горіння, вирубка лісів - особливо на територіях природно-заповідного фонду.

Для інформування необхідно зазначити геолокацію або чітка адреса надзвичайної ситуації; коротко описати саму надзвичайну ситуацію; зазначити власника або суб'єкта господарювання (хто постраждав, у разі наявності інформації), зазначити ПІБ і контакти інформатора.

"Бережіть себе і Україну!", - резюмується у зверненні ДЕІ до громадян України.

ОСТАННЄ

Зеленський: Немає причин чекати 8 травня, має бути негайне і безумовне припинення вогню

Сибіга за дорученням президента запропонував Іспанії, Португалії та Франції допомогу у подоланні кризи енергопостачання

Перемовини у паризькому і лондонському форматі планують продовжити - Тихий

Одного цивільного поранено внаслідок ворожого артилерійського обстрілу Куп'янська – прокуратура

Нардеп Жупанин підтвердив призначення Корецького главою "Нафтогазу"

АРМА перевірить інформацію щодо вартості активів виробника "Моршинської" у ВАКС і СБУ

Поліцейський загинув на Миколаївщині через підрив гранати, ще троє дістали поранень

НР "Нафтогазу" призначила керівником компанії главу "Укрнафти" Корецького за результатами конкурсу

МЗС України вважає заяви президента Трампа частиною стратегії для досягнення миру

На Харківщині підірвалась машина механізованого розмінування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА