Інтерфакс-Україна
13:29 02.02.2022

Дві третини українців вважають війну на Донбасі агресією РФ, 20% готові до збройної відсічі у разі ескалації

2 хв читати
Дві третини українців вважають війну на Донбасі агресією РФ, 20% готові до збройної відсічі у разі ескалації

Більшість українців (65%) переконані в тому, що війну на сході України розпочала РФ, свідчать результати загальнонаціонального дослідження, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова 17-22 грудня.

68% вважають конфлікт на Донбасі російською агресією із використанням місцевих бойовиків, а внутрішнім цей конфлікт назвали 15% громадян.

Одночасно у разі нового вторгнення РФ майже 43% українців готові в тій чи іншій формі долучитися до відсічі агресії: 10,5% готові приєднатися до Збройних сил України на фронті, 9% - до добровольчих сил, іще 23% готові надавати посильну невійськову допомогу (коштами, роботою як донора крові тощо). Просто намагатимуться вижити і не робитимуть нічого особливого – 18,5%, виїхати з країни можуть спробувати 4%. 22,5% респондентів у принципі не вірять, що нове вторгнення колись відбудеться.

За прямі переговори з окупаційними адміністраціями та визнання їх законною владою виступають 14% опитаних, відмову від членства в НАТО – 8%, за згоду з автономією Донбасу і втрату Криму – 4%, за згоду з анексією Криму в обмін на мир на Донбасі – 2% респондентів.

Водночас 48% опитаних вважають, що надання Україні озброєнь та проведення спільних військових навчань із США та країнами-членами ЄС і НАТО стримуватимуть агресію РФ, а 33% дотримуються протилежної думки, що це провокуватиме РФ.

Для миру на Донбасі треба йти на компроміси, але далеко не на всі – така думка продовжує переважати у громадській думці від самого початку конфлікту, її підтримують 50% опитаних. Тих, хто готовий до миру за всяку ціну, –15%. А ось у тому, що миру можна досягти лише з позиції сили, коли одна зі сторін переможе, переконані 20%.

Політичне майбутнє окупованих територій Донбасу більшість опитаних (54%) вбачають як повернення під контроль України на тих самих умовах, що й до початку конфлікту. Автономію підтримують 13%, інший вид більшої незалежності від Києва – 10%. Повну незалежність т. зв. ДНР та ЛНР або їх входження до складу РФ має по 3% прихильників.

Дослідження проводили у всіх підконтрольних уряду регіонах України серед 2 018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Волонтери УЧХ брали участь у ліквідації наслідків атаки російських БПЛА по Чернігову

Новий прем'єр Канади Карні: настав час Росії сісти за стіл переговорів

Окупанти 20 разів обстрілювали Донецьку область за добу, постраждали п'ятеро людей - Філашкін

Білий дім оприлюднив низку зауважень до роботи "Голосу Америки"

Через атаку ворожих БпЛА сталося загорання на території підприємства у Фастівському районі - Калашник

Уночі збито 47 з 90 ворожих БпЛА, 33 безпілотники-імітатори локаційно втрачені – Повітряні сили

Через удар ворожого БпЛА по Ізюму 1 загибла, 3 постраждалих

Рубіо і Лавров домовились щодо продовження роботи над відновленням зв’язків між США та Росією

Через удар ворожого БпЛА по Ізюму 1 загибла, 3 постраждалих - Синєгубов

Рубіо і Лавров домовились щодо продовження роботи над відновленням зв’язків між США та Росією

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА