Експерти KSE прогнозують зниження темпів зростання захворюваності на коронавірус штаму "омікрон"
Експерти KSE прогнозують зниження темпів зростання захворюваності на коронавірус штаму "омікрон", але не його зупинення, повідомив керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганиченко.
"Ми очікуємо подальшого уповільнення темпів зростання захворюваності. Якщо останні два тижні ми бачили приріст захворюваності вдвічі, то наразі ми маємо зростання на 75% і надалі очікуємо сповільнення темпів зростання, але водночас продовження зростання кількості випадків зараження в Україні", - прогнозує Ганиченко
Крім того, він наголосив, що частка госпіталізованих під час хвилі "омікрон" скоротилася у 2,5 раза порівняно з хвилею "дельта" і становить 10% від хворих.
За даними Ганиченка, також знизився рівень смертності вчетверо: під час "дельта"-хвилі він становив 2%, нині - 0,5%.
У свою чергу аналітик Центру економіки охорони здоров'я KSE Катерина Кузьмінова повідомила, що госпіталізації з COVID-19 зросли на 34%, але збільшилися також і виписки - на 33%.
Вона також зазначила, що наразі зайнято близько третини ліжок із киснем, а реанімаційні ліжка та апарати ШВЛ завантажені менше, ніж минулого року.
"Основні причини такого низького темпу завантаженості цих типів медичних ресурсів - це легший перебіг вірусу "омікрон" і вищий рівень вакцинації в Україні порівняно з осінньою "дельта"-хвилею", - пояснила експерт.
За її словами, смертність стабілізувалася на рівні в середньому 132 особи на день, що вп'ятеро менше, ніж під час "дельта"-хвилі.
За даними експертів KSE, антилідерами вакцинації досі залишаються західні області України.
Дев'ять регіонів України підпадають під визначення "червоної" зони та можуть вже цього тижня перейти до неї. Це Вінницька, Донецька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Львівська, Одеська, Сумська та Хмельницька області, додали представники KSE.