16:37 01.01.2022

В Україні набув чинності закон про підвищення пенсій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

1 хв читати
В Україні набув чинності закон про підвищення пенсій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи

У суботу, 1 січня, набуває чинності закон "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб".

Документ визначає мінімальні розміри пенсії з інвалідності, що настала внаслідок каліцтва або захворювання, та пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розміри такої пенсії для I групи інвалідності не можуть бути нижче 6000 грн, для II групи інвалідності - 4800 грн, для III групи інвалідності та дітей з інвалідністю - 3700 грн.

Також закон вводить державну адресну допомогу для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, в ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, які внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

Закон набуває чинності з 1 січня 2022 року, за винятком положень щодо мінімальних розмірів пенсії з інвалідності, що настала внаслідок каліцтва або захворювання, та пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи та про введення державної адресної допомоги до пенсії, які набувають чинності з 1 липня 2021 року.

Як повідомлялося, закон був ухвалений Верховною Радою 29 червня 2021 року і підписаний президентом України Володимиром Зеленським 30 червня.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За п'ятницю українські захисники відбили 8 атак ворога, знищили 19 одиниць техніки, вразили 1 повітряну ціль

За кошти, зібрані UNITED24, закупили 35 транспортних апаратів ШВЛ

За кошти, зібрані UNITED24, закупили 35 транспортних апаратів ШВЛ

Міграційна служба частково відновлює роботу онлайн-сервісу "Електронна черга"

За п'ятницю українські захисники знищили до 60 окупантів, 5 одиниць техніки

Пам'ятаю у Львові, у школі, на такі повідомлення ми говорили: брехня, - Фрідман про чергові обвинувачення

На Південноукраїнській АЕС введено в експлуатацію третій і четвертий бризкальні басейни, що дозволить збільшити виробництво е/е на станції у літні місяці

Глава МАГАТЕ заохочує акти ядерного тероризму РФ в Україні та не діє щодо захисту її АЕС

Собор УПЦ висловив незгоду з позицією патріарха Кирила щодо війни в Україні та ухвалив рішення про повну незалежність, запропонував налагодити діалог із ПЦУ

Білорусь розгорнула групу РЕБ у Гомельській області, війська РФ продовжують штурм на Сєвєродонецькому напрямку - Генштаб ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА