08:05 27.11.2021

У ВООЗ назвали новий штам коронавірусу з ПАР "Омікрон"

1 хв читати
У ВООЗ назвали новий штам коронавірусу з ПАР "Омікрон"

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) надала новому штаму коронавірусу, який вперше виявили в листопаді в ПАР, назву відповідно до 15-ї літери грецького алфавіту - "Омікрон".

"ВООЗ визначила штам B.1.1.529 як "варіант, що викликає занепокоєння", він названий "Омікрон", - йдеться у повідомленні міжнародної організації, опублікованому у п'ятницю.

У ньому зазначається, що цей штам має "велику кількість мутацій, деякі з яких викликають стурбованість". У ВООЗ зазначили, що нинішні ПЛР-тести дозволяють виявляти цей штам коронавірусу.

Згідно з даними організації, вперше штам B.1.1.529 виявили у ПАР 24 листопада 2021 року.

Західні ЗМІ нагадують, що задля уникнення назви штамів за географічною ознакою у ВООЗ, раніше ввели їх позначення за літерами грецького алфавіту.

Раніше повідомлялося, що варіант B.1.1.529 був виявлений у Південній Африці, Ботсвані, Ізраїлі та у туриста, який прибув до Гонконгу з Південної Африки. Цей штам також виявили у Бельгії.

Новий варіант має велику кількість мутацій – 32. За словами вірусологів, велика кількість мутацій вірусу – "це серйозна проблема".

Наразі експерти в усьому світі збирають інформацію про новий штам. Зокрема, їх завдання - визначити, наскільки від нього захищають вакцини, що застосовуються нині від COVID-19.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА