Інтерфакс-Україна
06:59 01.11.2021

Перший запуск нової європейської ракети-носія Ariane 6 планується здійснити у другій половині 2022 року

2 хв читати
Перший запуск нової європейської ракети-носія Ariane 6 планується здійснити у другій половині 2022 року

Європейське космічне агентство (ESA) збирається здійснити перший запуск нової ракети-носія Ariane 6 у другій половині 2022 року, випливає з даних французької компанії-розробника Arianespace.

Ракета прийде на зміну нинішній європейській ракеті Ariane 5, яка досі була головним засобом ESA для виведення на орбіту космічних апаратів. З її допомогою з 2002 року було виконано 111 запусків, 106 із яких були цілком успішними.

Ariane 6 призначена для виведення корисного навантаження на низьку опорну або геоперехідну орбіту з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Вартість створення ракети та нового стартового комплексу для неї оцінюється у 4 млрд євро.

Ракета-носій Ariane 6 використовуватиметься у двох версіях. Версія A62 - це легка ракета, оснащена двома твердопаливними бічними прискорювачами, яка призначається для виведення двох невеликих за масою супутників, наприклад апаратів зв'язку, масою до 5 тонн на геоперехідну орбіту і 10,35 тонн на низьку опорну орбіту.

Ariane 6 у версії A64 - це важкий носій із чотирма бічними прискорювачами. Вона буде застосовуватися для виведення на орбіти важких космічних апаратів наукового та військового призначення. Ракета здатна виводити на орбіту до 11,5 тонни на геоперехідну орбіту і 21,5 тонни на низьку опорну орбіту.

Компанія Arianespace нині має в своєму розпорядженні ще шість невикористаних носіїв Ariane 5 до переходу до початку запусків Ariane 6. Стосовно нової ракети, то для неї вже заплановано щонайменше чотири пуски з космічними апаратами.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський анонсував новий порядок розподілу особового складу між бойовими бригадами

Зеленський вивів Єрмака зі складу РНБО та Ставки Верховного головнокомандувача

Питання керівника "Оператора ГТС України" вирішуватиме оновлена наглядова рада – Мінекономіки

Молдова денонсувала угоду з РФ про культурні центри

Трамп отримав "Премію миру" та медаль FIFA

Представники Херсонської ОВА та МВС обговорили ліквідацію наслідків російських ударів по Херсонській ТЕЦ

Малюк доповів Зеленському про результати СБУ в протидії російським окупантам

В Україну за посередництвом Меланії Трамп вдалося повернути 7 дітей з ТОТ – омбудсмен

На НВМК висадили частину майбутньої Алеї дубів на честь полеглих воїнів - Мінветеранів

Матеріали про порушення прав військових в окремих підрозділах мають отримати подальшу правову оцінку – командування Сухопутних військ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА