21:17 07.10.2021

Конституційний суд Польщі підтвердив верховенство закону країни над правовим режимом ЄС

2 хв читати
Конституційний суд Польщі підтвердив верховенство закону країни над правовим режимом ЄС

Конституційний суд Польщі, завданням якого є перевірка на відповідність конституції країни інших нормативних актів, у четвер виніс рішення, що низка законів ЄС і деякі судові постанови ЄС суперечать основному закону Польщі, повідомило агентство Associated Press (AP).

До такого висновку дійшли 12 із 14 суддів трибуналу.

Крім цього, судді оголосили, що членство Польщі в ЄС не дає органам ЄС верховенства у судовій сфері і не означає передачу Польщею свого суверенітету ЄС. Судді вирішили, що жодна державна інстанція Польщі не погодиться на обмеження своїх повноважень зовнішньою силою.

Трибунал зробив висновок, що конституція Польщі - вищий закон цієї країни, а будь-яка міжнародна угода або договір перебувають у підлеглому до нього стані.

AP нагадує, що постанова послідувала після місяців судових процедур, під час яких уряд Польщі і парламент відстоювали точку зору на перевагу конституції Польщі перед законами ЄС і стверджували, що рішення Європейського суду іноді суперечать польським законам.

Низка представників сфери захисту прав людини, ще до постанови трибуналу, висловлювали побоювання, що, якщо Варшава поставить під сумнів дію в країні правового режиму ЄС, це може знизити правову захищеність громадян Польщі. Однак заступник голови МЗС Польщі Павел Яблонський наполягав, що судова ухвала про верховенство польської конституції не суперечитиме угодам про членство Польщі в ЄС.

При цьому, зазначає AP, ЄС не вважає Конституційний суд Польщі легітимним через вплив польської партії влади "Право і справедливість" на призначення суддів до цього органу.

AP додає, що відносини Польщі з іншим ЄС переживають напруженість на тлі критики Брюсселем спроб польського уряду розширити контроль над судовою гілкою влади в країні.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА