Інтерфакс-Україна
09:12 28.08.2021

Франція завершила евакуацію з Афганістану

2 хв читати
Франція завершила евакуацію з Афганістану

Про завершення операції з евакуації з Кабула громадян Франції і афганців, які допомагали країні, оголосила французький міністр оборони Флоранс Парлі.

"Операція "Апаган", розпочата 15 серпня на прохання президента республіки, завершилася", - написала вона в своєму Twitter.

Міністр повідомила, що менш ніж за два тижні французькі військові гарантували безпеку майже 3 тис. людей. Це стосується також понад 2600 афганців, які були прийняті у Франції.

"Я віддаю належне прихильності наших військових, дипломатів, поліцейських, тих, хто ризикував своїм життям, щоб дозволити цим тисячам людей бігти від терору. Я дякую нашим союзників за їх солідарність і підтримку цієї професійно проведеної операції", - зазначила вона, додавши, що Франція, як і раніше готова надавати допомогу у виїзді з Афганістану "всім, хто потребує захисту".

Водночас у поширеній спільній заяві Парлі і глави МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріана йдеться, що авіаперевезення довелося перервати "через недотримання умов безпеки в аеропорту Кабула", що було викликано "швидким виведенням американських військ", які повинні покинути Афганістан до 31 серпня.

У ньому також повідомляється, що співробітники посольства Франції в Кабулі прибули в Абу-Дабі, звідки будуть відправлені на батьківщину.

Міністри заявили, що продовжать переговори з талібами, щоб спільно з іншими країнами-союзниками продовжити евакуацію тисяч афганців, які мають право на захист Заходу.

"Ми продовжимо роботу з офіційними особами руху "Талібан", щоб гарантувати, що після 31 серпня вони не будуть створювати жодних перешкод для від'їзду тих, хто побажає це зробити", - йдеться в заяві міністрів оборони та закордонних справ.

У четвер французька делегація зустрілася в Катарі з представниками руху "Талібан".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У місії НАТО підняли український прапор з нагоди Дня ЗСУ

Росія вдарила по Кременчуку, в місті перебої зі світлом - мер

Росіяни вдарили по місту Новгород-Сіверський на Чернігівщині

Аеропорт Вільнюса знову призупиняв роботу через загрозу з Білорусі

На фронті більше 150 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Зеленський разом з переговорниками провів бесіду з Віткоффом та Кушнером, обговорили території та гарантії безпеки

Сибіга і глава МЗС Болгарії обговорили мирні ініціативи та подальші кроки співпраці

Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США

Заступник Рубіо: Європейські країни з 2022 року могли переказати Росії більше коштів, ніж Україні

Макрон повідомив Зеленському про міжнародні дискусії та підтвердив підтримку Франції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА