Інтерфакс-Україна
14:45 09.07.2021

Більше половини українців підтримують ідею висунення вимог до Німеччини та Росії щодо репарацій за злочини проти мирного населення у Другій світовій війні – опитування

2 хв читати
Більше половини українців підтримують ідею висунення вимог до Німеччини та Росії щодо репарацій за злочини проти мирного населення у Другій світовій війні – опитування

61,1% українців підтримують ідею висунення Україною вимог Німеччині і 55,3% – Росії щодо необхідності виплати репарацій за злочини проти мирного населення під час Другої світової війни, свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології на замовлення Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.

Зокрема, респондентам було поставлено запитання, як вони ставляться до ідеї висунення Україною вимог до інших держав щодо матеріальної компенсації (репарацій) за злочини проти мирного населення під час Другої світової війни.

Так, висунення вимог до Німеччини за злочини нацистського режиму: масові страти мирного населення, військовополонених, підпільників і партизанів, бійців УПА, вивезення на примусову працю повністю підтримують 34,5%, скоріше підтримують – 26,6%, скоріше не підтримують – 16,4%, повністю не підтримують – 15,1%, а 7,5% не змогли відповісти.

Крім того, висунення вимог до Росії за злочини сталінського режиму: депортації українців і кримських татар повністю підтримують 36,2%, скоріше підтримують – 19,1%, скоріше не підтримують – 16,2%, повністю не підтримують – 19,5%, а 9% не змогли відповісти.

Всеукраїнське опитування "Думки та погляди населення України " провів Київський міжнародний інститут соціології у травні-червні 2021 року на замовлення Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.

Польовий етап дослідження проходив з 1 до 7 червня 2021 року. Опитування проводилося методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI).

Загалом у рамках дослідження було проведено 2003 інтерв'ю. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і з дизайн-ефектом 1.1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2.1% для показників, близьких до 25 або 75%, 1,5% для показників, близьких до 10 або 90%, 1,1% для показників, близьких до 5 або 95%, 0,5% для показників, близьких до 1 або 99%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держспецзв’язку з початку 2025 року передала військовим 352,5 тис. дронів

АРМА почало ринкові консультації та проведення оцінювання активів IDS Ukraine

На час Великодніх свят та поминальних днів у Херсонській міській громаді запроваджено додаткові обмеження – голова МВА

У Координаційному штабі обговорили з представниками ПАРЄ воєнні злочини РФ

Кабмін затвердив порядок надання держорганами на запит суб’єкта у сфері медіа інформації щодо громадянства співаків

Глави МЗС країн НАТО продовжать планувати саміт альянсу в Гаазі - Рютте

Від ворожого удару по Кривому Рогу загинули четверо людей, постраждали - троє

До мовного омбудсмена надійшло 646 звернень щодо порушення закону про мову з початку 2025р

Понад 1,4 тис. пам’яток культспадщини та понад 2,2 тис. об’єктів культінфраструктури постраждали через агресію РФ

Понад 8 тис. колишніх засуджених стали бійцями ЗСУ - Мін'юст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА