08:55 12.06.2021

Зеленський підписав закон для відновлення прав і свобод громадян з управління власним майном для доступу до кредитування

2 хв читати
Зеленський підписав закон для відновлення прав і свобод громадян з управління власним майном для доступу до кредитування

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" для відновлення законних прав та свобод громадян щодо управління власним майном і отримання кредитних послуг", який Верховна Рада ухвалила 19 травня 2021 року.

"Закон скасовує заборону нараховувати пені та штрафи на основну суму заборгованості за кредитами, які брали після 1 травня 2021 року громадяни України, котрі проживають на території проведення антитерористичної операції (крім окремо визначених населених пунктів). Відповідні положення застосовуються до договорів, укладених після 1 травня або до яких після цієї дати за погодженням сторін вносилися зміни щодо продовження строків, зменшення розміру відсотків і штрафів", - повідомляє прес-служба глави держави.

Таким чином громадяни України, які проживають у зоні проведення АТО/ООС і мають заборгованість за кредитами, взятими до травня 2021 року і надалі мають право не платити пеню і штрафи на основну суму заборгованості.

Крім того, скасовується заборона на звернення стягнення на заставне майно за кредитами, що оформлені після травня 2021 року під заставу нерухомості, яка належить громадянам і представникам малого й середнього бізнесу та розташована в зоні проведення АТО/ООС.

Таким чином залишиться в дії заборона виселяти громадян із житлових будинків, переданих в іпотеку за чинними кредитними договорами, навіть на підставі судового рішення про звернення стягнення на об’єкт іпотеки.

"Це гарантує збереження прав для людей, які мали або мають складне фінансове становище через проведення АТО/ООС, але водночас спростить доступ громадянам, котрі володіють нерухомістю в Луганській, Донецькій та частині Харківської області, до банківського кредитування, зокрема державних програм "Доступні кредити 5-7-9%" та "Доступна іпотека 7%" на рівних умовах з усіма громадянами України", - зазначається в повідомленні.

Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Чернігові після ракетного удару РФ 11 загиблих, 22 травмованих, троє вважаються безвісти зниклими - МВС

У Чернігові десятеро загиблих від ракетного удару РФ, кількість жертв може збільшитися - Зеленський

Росіяни обстріляли Одещину, цілилися по інфраструктурі - ОВА

На російському аеродромі знищено вертоліт Мі-8 - ГУР МО

У Чернігові дев'ять загиблих і понад 20 поранених від ракетного удару РФ - голова обладміністрації

До Чернігівської обласної лікарні шпиталізовано дев'ятьох постраждалих унаслідок ракетного удару

Кількість загиблих у Чернігові зросла до восьми осіб - в.о. мера

У Чернігові відомо про чотирьох загиблих і п'ятьох постраждалих від ракетного удару, цифра може бути більшою - в.о. мера

Відновилася блокада вантажів, що йдуть із Польщі в Україну, перед ПП "Корчова - Краківець"

Безпекова угода зі США має бути зразковою і працювати не гірше за меморандум з Ізраїлем - Єрмак

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА