15:29 25.05.2021

Населення Угорщини мало поінформоване про Україну, ставлення переважної більшості угорців до неї нейтральне - дослідження

2 хв читати
Населення Угорщини мало поінформоване про Україну, ставлення переважної більшості угорців до неї нейтральне - дослідження

Населення Угорщини мало поінформоване про Україну, тому ставлення переважної більшості угорців до України за замовчуванням нейтральне, свідчать дані аналітичного звіту "Сприйняття України за кордоном. Угорщина", підготовленого дослідницькою компанією InMind для Українського інституту.

"Із особистих контактів із українцями, з українською культурою угорці зазвичай отримують позитивні враження, але таких ситуацій не настільки багато, щоб створити стійкий цікавий і привабливий образ України", - йдеться в дослідженні.

Проблемними точками для формування угорської громадської думки щодо України експерти вважають переважно критичні щодо України наративи угорських ЗМІ, зосередження ЗМІ на політиці, тоді як новини з культурної сфери практично не потрапляють у поле зору, досі не подолане сприйняття України як частини сфери впливу Росії.

"Сплески зацікавленості Україною спостерігаються під час знакових подій, що активно висвітлюються у медіа: на кшталт Революції гідності, воєнних дій на сході України, перемоги на "Євробаченні", але досить швидко такий інтерес згасає", - наголошується у звіті.

Ставлення угорських експертів до України позитивно-нейтральне, оскільки вони мали порівняно більше точок дотику з Україною або відкриті для нових можливостей у своїй професійній сфері, і український напрям цілком прийнятний для створення таких можливостей, наголошується у висновках дослідження.

Зазначено, що уявлення угорських експертів про сучасну українську культуру базуються значною мірою на припущеннях:

"Вважається, що в Україні має бути привабливий культурний продукт, хороші письменники, музиканти, художники тощо, але конкретику експертам пригадати важко. Персоналії здебільшого називають експерти-українці, або ті угорці, які були тісно пов’язані з Україною за родом діяльності, спільними проектами, особистими уподобаннями", - пояснюється у звіті.

У контексті української культури опитані експерти спонтанно згадують популярну музику ("ДахаБраха", "Океан Ельзи", ONUKA), фольклор (особливо у зв’язку із проектом Міклоша Бота "Поліфонія"), гастрономічну культуру, спорт (боксери брати Клички, футбольні клуби "Динамо Київ", "Шахтар", тенісист О. Медведєв), літературу (Ю. Андрухович, А. Курков, С. Жадан, І. Карпа, Л. Костенко), візуальне мистецтво, фестивалі (зокрема міжнародний мульти-дисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST.

Дослідження проводилося в липні-грудні 2020 року. Основним методом дослідження були глибинні експертні інтерв'ю з представниками цільової аудиторії, які проводили угорською або українською мовою. Інтерв'ю проводили за опитувальником, що містить близько 20 запитань.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чисельність населення на підконтрольній території України сягає близько 31,5 млн людей

Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

Кількість постраждали внаслідок ворожого обстрілу Херсону 24 лютого зросла до шести осіб

Франція пропонує Європі розширити свій ядерний щит, розмістивши ядерну зброю в Німеччині

Якщо перемир'я не буде дотримано, це буде найкращим доказом несерйозності Росії – Макрон

Через нічний ворожий авіаудар по Дергачах постраждали 4 жінки – Синєгубов

Окупанти обстріляли дев'ять населених пунктів Запорізької області

Зустрічі Трампа з Зеленським та Путіним відбудуться "дуже скоро" – Білий дім

Внаслідок ворожих обстрілів Херсонщини загинули дві людини, ще дві постраждали - Прокудін

Війська РФ за добу втратили 1300 осіб та 140 од. техніки - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА