18:47 21.05.2021

Рада Європи має зробити власний внесок у досягнення справедливих цілей "Кримської платформи" - Кулеба

2 хв читати
Рада Європи має зробити власний внесок у досягнення справедливих цілей "Кримської платформи" - Кулеба

Збройна агресія Російської Федерації проти України, систематичне невиконання Москвою обов'язкових рішень Європейського суду з прав людини, отруєння політичних опонентів та інші дії довели безрезультатність політики поступок стосовно РФ, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Поступки Росії у 2019 році, коли ПАРЄ повернула її делегацію, обґрунтовувалися необхідністю залучення Москви до діалогу для захисту прав людини. Нині, через два роки, вони зовсім не видаються результативними. Російська агресія триває і продовжує підживлювати порушення прав людини", - нагадав Кулеба на онлайн-засіданні Комітету міністрів Ради Європи.

Кулеба зазначив, що з урахуванням погіршення ситуації з правами людини на окупованих Росією українських територіях Україна потребує активнішого залучення моніторингових механізмів, зокрема комісара Ради Європи з прав людини.

Він подякував партнерам за підтримку української ініціативи й ухвалення рішення Комітету міністрів Ради Європи "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі (Україна)". Він наголосив на важливості подальшої спільної роботи для його належної імплементації.

"Україна наразі готує запуск "Кримської платформи" - ініціативи, покликаної дати відповідь на виклики російської окупації Криму. Рада Європи має зробити власний внесок у досягнення її справедливих цілей", - заявив міністр.

Кулеба наголосив, що Україна всіляко підтримуватиме зусилля угорського головування із підвищення ефективності діяльності Ради Європи, й висловив переконання, що візит Петера Сіярто на Донбас у червні як голови Комітету міністрів Ради Європи сприятиме подальшим спільним зусиллям для відновлення миру й демократичної безпеки в Європі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань вилучення на користь України заморожених активів РФ

Очільник Київської МВА вітає рішення Кличка про звільнення корумпованих чиновників та пропонує аудит міського управління

Швеція виділить $138 млн на відновлення України

США запровадять мита у 200% на алкоголь із країн ЄС, якщо Євросоюз не скасує мита на віскі, - Трамп

Фінляндія оголосила про 28-й пакет військової допомоги для України на EUR200 млн

ЄСПЛ назвав Україну винною у справі про події 2 травня 2014 р., але визнав вплив Росії, – ЗМІ

Мінсоцполітики застерігає від шахрайських повідомлень про нібито необхідність термінового оформлення статусу "дитини війни"

WINHUB підписав меморандум про співробітництво з DELTA Ukraine на MIPIM 2025

Зеленський заслухав доповідь української делегації щодо перемовин у Саудівській Аравії

В ЦПД прокоментували висловлювання Ушакова: Росія традиційно намагається викривити реальність і виставити себе головним миротворцем

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА