Інтерфакс-Україна
19:39 10.05.2021

Лідера грузинської опозиції Мелію відпустили з в'язниці після внесення за нього застави європейським фондом

1 хв читати
Лідера грузинської опозиції Мелію відпустили з в'язниці після внесення за нього застави європейським фондом

Рішенням Тбіліського міського суду голова опозиційної партії "Єдиний національний рух" Никанор Мелія в понеділок звільнений з попереднього ув'язнення на підставі внесеного за нього фондом European Endowment for Democracy застави в розмірі 40 тис. ларі (близько $12 тис.), повідомляють грузинські ЗМІ.

Активісти партії "Єдиний національний рух" після рішення суду очікують виходу Мелії у в'язниці в місті Руставі.

Мелія був затриманий в офісі своєї партії 23 лютого у справі про заворушення в Тбілісі 20 червня 2019 року, коли сотні прихильників опозиції намагалися штурмом увірватися до будівлі парламенту. Прокуратура обвинувачує Мелію в організації та участі в цих заворушеннях.

Звільнення з попереднього ув'язнення Мелії було однією з умов, підписаної 19 квітня грузинською владою і опозицією угоди щодо стабілізації політичної ситуації в Грузії, підготовленої головою Європейської ради Шарлем Мішелем.

Мелія відмовлявся платити заставу і вимагав від влади свого звільнення без усіляких умов, оскільки вважав своє затримання політичним переслідуванням з боку влади.

У підписаному документі опозиція і влада домовилися щодо ухвалення закону про амністію для всіх осіб, проти яких порушено кримінальні справи через безлади 20 червня 2019 року в Тбілісі. Амністія повинна бути затверджена парламентом у найближчі тижні, і вона стосується і Мелії.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Берегова охорона США захопила нафтовий танкер в міжнародних водах біля узбережжя Венесуели - ЗМІ

Евакуація мирних жителів триває у прикордонних громадах Сумщини - ОВА

Петиція до Кабміну про присвоєння звання "Народного артиста" посмертно солісту гурту ADAM Клименку набрала 25 тис. голосів

Видатки загального фонду держбюджету у листопаді-2025 зросли на 9,7% до листопада-2024 – Мінфін

Латвія вивчає досвід енергетичної стійкості України та передала захисникам 30 автомобілів

Одна з загиблих внаслідок авіаудару по Ізюму працювала в поліції

У масштабній ДТП на трасі М06 "Київ–Чоп" на Рівненщині постраждали троє людей - ДСНС

Ізраїль готується представити Трампу варіанти нових ударів по Ірану

Зеленський говорив з лідерами країн Коаліції охочих, щоб вони не знижували підтримку України після рішення ЄС про кредит

Вплив Орбана на євроінтеграцію України є частиною виборчих процесів в Угорщині, переконаний Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА