20:45 04.05.2021

Понад 80 колишніх співробітників силових структур Білорусі позбавлені звань за сприяння протестам

1 хв читати
Понад 80 колишніх співробітників силових структур Білорусі позбавлені звань за сприяння протестам

Президент Білорусі Олександр Лукашенко своїм указом позбавив військових і спеціальних звань понад 80 колишніх військовослужбовців і співробітників різних силових відомств.

"У період загострення суспільно-політичної обстановки в країні з метою її дестабілізації окремі військовослужбовці та співробітники силових відомств нагнітали протестні настрої в суспільстві, організовували і брали участь у несанкціонованих заходах, розміщували в мережі Інтернет екстремістські матеріали, закликали до радикальних дій, публікували особисті дані державних службовців, журналістів, співробітників правоохоронних органів, виступали зі звинуваченнями, образами і погрозами на їх адресу", - повідомляє прес-служба президента у вівторок.

Звань позбавлені також співробітники силових структур, які "виявляли неповагу до державних символів, викидали службові посвідчення, знімали погони, відмовлялися від виконання службових обов'язків". "Щодо низки з них порушені і розслідуються кримінальні справи, зокрема за організацію актів тероризму", - заявили в прес-службі.

У Білорусі після президентських виборів 9 серпня 2020 року протягом понад півроку тривали масові акції протесту проти підсумків виборів, переможцем яких був оголошений чинний глава держави Олександр Лукашенко, який займає цю посаду з 1994 року. Опозиція визнала результати виборів сфальсифікованими. Протестувальники вимагали відставки Лукашенка, звільнення політв'язнів і проведення нових виборів. Останнім часом акції практично припинилися, вони носять епізодичний і локальний характер.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА