Інтерфакс-Україна
15:33 13.04.2021

Мін’юст України залучить радника для захисту НБУ від позову в США на $300 млн

2 хв читати
Мін’юст України залучить радника для захисту НБУ від позову в США на $300 млн

Уряд України дозволив Міністерству юстиції залучити юридичного радника для захисту в поданому 4 січня цього року позові Олега Жуковського до Національного банку України на $300 млн до Окружного суду Сполучених штатів Південного округу штату Флорида.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів №261 від 31 березня, закупівля цих послуг здійснюватиметься із застосуванням переговорної процедури.

У пояснювальній записці до документа зазначено, що Нацбанк отримав позовну заяву 5 лютого цього року, після чого звернувся по допомогу до Мін’юсту. 11 березня було створено міжвідомчу робочу групу для захисту інтересів держави в цій справі, яка визнала за необхідне залучити такого радника.

Згідно з позовом, Жуковський вимагає $102,2 млн основної суми боргу плюс відсотки, пеня і штрафи за депозитами в Брокбізнесбанку, вкладеними в 2012-2013 рр. компаніями ZUKK Trading Limited і ТОВ "Інтертрансгруп" та екс-народним депутатом від Блоку Юлії Тимошенко Миколою Ковзелем і його помічником Віталієм Дідилівським. Вони передали права з відшкодування збитків Жуковському, який залучив для позову компанію Shutts&Bower.

У ньому стверджується, що посадові особи Нацбанку були "співучасниками" схеми з нібито виведення грошей Брокбізнесбанку бізнесменом Сергієм Курченком, а після того, як частину коштів у розмірі $172 млн вдалося повернути в результаті спецконфіскації в 2017 році, спрямували їх на виплату відсотків за єврооблігаціями України американським взаємним фондам, зокрема таким, як Franklin Templeton Investments, T. Rowe Price і TCW.

У позові зазначено, що кримінальні справи про пов'язані із справою розкрадання розслідують в Україні та США, що підкріплює обвинувачення позивача. Окрім Брокбізнесбанку та Курченка, який купив його в 2013 році без дозволу АМКУ, та його Реал Банку, позивач також звинувачує главу Нацбанку Сергія Арбузова, який нібито сприяв їм, та Ігоря Соркіна, що прийшов йому на зміну, а також тодішнього президента Віктора Януковича. У переліку дійових осіб названо також Валерію Гонтареву, яка стала главою НБУ вже після втечі Януковича, за якої не вдалося повернути вклади в Брокбізнесбанку.

Окрім цього, в списку дійових осіб у документі значаться екс-власники ПриватБанку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, їхні американські партнери Мордехай Корф (Mordechai Korf) та Уріель Лабер (Uriel Laber), компанії з групи Optima, а також "Укрнафта" і ПриватБанк. У позові стверджується, що екс-власники ПриватБанку нібито брали участь у відмиванні грошей Курченка та придбанні за їхньою допомогою нерухомості в США.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський закликав всіх, хто може вплинути на Росію, зробити рішучі кроки для тиску на РФ

Прорив ворожої ДРГ зупинили прикордонники разом із Силами оборони на Сумщині

Воїни ССО ліквідували десяток окупантів на Курщині

Єрмак і радник президента Туреччини домовилися про подальшу координацію в різних сферах

Переговори по угоді щодо мінералів закриті, Україна чекає від США дати підписання – Стефанішина

Єрмак і радниця прем'єра Канади обговорили підготовку до телефонної розмови між Зеленським і майбутнім прем’єр-міністром Канади

Умєров обговорив з міністеркою оборони Іспанії посилення систем ППО, постачання боєприпасів та бронетехніки

Повідомлення про нібито оточення противником українських підрозділів в Курській області не відповідають дійсності - Генштаб

Зеленський проінформував Вселенського Патріарха про перемовини у Джидді

Чоловіком, який стріляв у активіста Ганула в Одесі, виявився 46-річний дезертир – СБУ

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА