Інтерфакс-Україна
14:22 15.03.2021

Суддя Чаус отримав остаточну відмову в наданні політичного притулку в Молдові

2 хв читати
Суддя Чаус отримав остаточну відмову в наданні політичного притулку в Молдові

Скандально відомий український суддя Микола Чаус отримав остаточну відмову в наданні політичного притулку в Молдові.

Як повідомляють молдовські ЗМІ, відповідне рішення прийняла Колегія цивільних, комерційних і адміністративних спорів Вищої судової палати Молдови.

У 2016 року українські правоохоронні органи затримали суддю Чауса на хабарі в $150 тис. за оголошення вироку в інтересах підсудних. Він сховав хабар у скляні банки, які закопав у своєму городі. 6 вересня Верховна Рада дала згоду на арешт судді та притягнення його до кримінальної відповідальності. Проте, скориставшись суддівським правовим імунітетом, підозрюваний залишив територію України. Він прилетів у Молдову приватним літаком із вказівкою службам київського аеропорту не оглядати борт.

Чаус приїхав у Молдову нелегально, а наприкінці 2016 року здався молдовській владі. Живучи в Кишиневі, Чаус регулярно ходив у сауну, пересувався містом в автомобілі Mercedes-Benz чорного кольору з номером 222. Він також відвідував Свято-Георгіївську церкву в центрі Кишинева. Молдовські журналісти навіть зняли на відео, як Микола Чаус з охороною прогулювався Кишиневом.

Тодішній президент Молдови Ігор Додон відмовив йому в наданні політичного притулку. Чаус оспорив це рішення в суді. Розгляд тривав понад два роки, тепер Вища судова палата Молдови винесла остаточний вердикт.

Чауса оголосили в національний і міжнародний розшук. В Україні йому загрожує позбавлення волі на термін від 8 до 12 років.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Макрон та Мерц приєднаються до Зеленського у Лондоні у понеділок

Італія надасть EUR30 млн на відбудову Одеської дитячої лікарні

В Херсоні без світла та тепла 40 тис. абонентів, влада шукає можливості децентралізованого теплопостачання

Ліквідовано наслідки ворожих обстрілів у трьох районах на Київщині – ДСНС

Атакований СБУ танкер "тіньового флоту" Kairos сів на мілину в територіальних водах Болгарії – ЗМІ

Американці та українці узгодили рамки безпекових домовленостей та обговорили необхідні засоби стримування для підтримання тривалого миру – Держдеп

Заступник Рубіо різко розкритикував країни ЄС після зустрічі в НАТО, а Маск закликав розпустити Євросоюз

Нічний обстріл РФ змусив три АЕС України зменшити потужність, а ЗАЕС на 30 хв втратила зв’язок з мережею – МАГАТЕ

Окупанти атакували дроном цивільне авто в Сумській області, поранено двох чоловіків

Кіберкорпус ГУР атакував провідну логістичну компанію РФ до Дня ЗСУ - джерела

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА