Країни ЄС привітали запропонований Брюсселем проект нової торговельної політики союзу
Країни Європейського союзу вітали запропонований Брюсселем проект нової торговельної політики Євросоюзу і розраховують прийняти його до кінця головування Португалії в Раді ЄС, тобто до 30 червня.
"Нова торговельна політика ЄС зіграє головну роль у "зеленій" і цифровій трансформації наших економік, сприятиме сталому розвитку, і тим самим допоможе швидкому і більш послідовному відновленню з упором на малі і середні підприємства", - сказав міністр закордонних справ Португалії Аугушту Сантуш Сілва.
Він підвів підсумки відеоконференції міністрів, відповідальних за зовнішню торгівлю в країнах ЄС, що відбулася у вівторок.
Міністри провели перший обмін думками щодо запропонованого Європейською комісією (ЄК) 18 лютого середньострокового проекту торговельної політики ЄС, йдеться в комюніке про цю віртуальну зустріч.
Вони наголосили своєчасність проекту в контексті економічного відновлення і уроків, витягнутих з пандемії COVID-19, а також пошуку балансу між відкритістю, стійкістю і напористістю торговельної політики ЄС. Загалом, вони визнали обговорення "хорошою основою для подальшої роботи".
Концепція "відкритої стратегічної автономії" посідає центральне місце в проекті ЄК. Вона заснована на трьох принципах:
- відновлення економіки ЄС за рахунок підтримки "зелених" і цифрових технологій;
- зміцнення багатосторонності і реформуванні правил світової торгівлі з тим, щоб вони стали більш справедливими і відповідали цілям сталого розвитку;
- більш напористою позицією в захисті інтересів і цінностей ЄС, захисту його економіки від недобросовісної торговельної практики і забезпечення рівних умов гри.
"Досягнення всіх цих цілей потребує більш тісної взаємодії з глобальними партнерами ЄС, починаючи з Сполучених Штатів", - підтвердили міністри.
ЄК у своєму проекті зазначає, що трансатлантичні відносини знаходяться на вирішальному етапі, Брюссель сподівається на взаємодію з адміністрацією Джо Байдена і "дуже ясно дав зрозуміти", що готовий відкрити нову сторінку.
У відносинах з іншим економічним гігантом - Китаєм - ЄС хоче заручитися ефективними політичними інструментами для захисту власних прав, збалансувати торговельний обмін із ним.
ЄС має намір активізувати взаємодію з Африкою і своїми сусідами, включно з країнами, охопленими проектом розширення союзу, зміцнити партнерство з основними регіонами, що економічно зростають, особливо в Латинській Америці і на Азіатсько-Тихоокеанському просторі.