19:33 25.02.2021

На закупівлю ліків через договори керованого доступу на 2021 р. виділено 1,3 млрд грн – заступник міністра

2 хв читати
На закупівлю ліків через договори керованого доступу на 2021 р. виділено 1,3 млрд грн – заступник міністра

На закупівлю лікарських засобів через договори керованого доступу (ДКД) на 2021 рік виділено 1,3 млрд грн, повідомила заступник міністра охорони здоров'я Ірина Садов'як.

"У бюджеті 2021 року на закупівлю лікарських засобів за допомогою ДКД передбачено 1,3 млрд грн. Сподіваємося, що цей механізм дасть змогу, зокрема, закуповувати препарати для лікування орфанних захворювань", - сказала вона під час публічного діалогу "Державна підтримка пацієнтів із рідкісними захворюваннями" в Києві в четвер.

У свою чергу заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко додав, що МОЗ розраховує, що використання механізму ДКД дасть змогу розширити перелік закуповуваних ліків і знизити ціни, зокрема, для забезпечення ліками орфанних пацієнтів.

"Ми зацікавлені в тому, щоб цей механізм почав працювати, й він буде пріоритетом при закупівлі нових препаратів", - сказав він.

Він повідомив, що ДКД, які передбачають конфіденційність ціни закупівлі, можуть дозволити знизити ціни, зокрема на орфанні препарати, деякі з яких виробляє лише одна компанія у світі, тому про торги йтися не може.

При цьому Іващенко зазначив, що МОЗ зацікавлене, щоб фармкомпанії подавали заявки на реєстрацію препаратів в Україні.

"Ми проводимо переговори щодо закупівель за ДКД, але поки що не можемо гарантувати чітко, що за такими позиціями буде укладено ці договори. Я більше скажу: можливо, деякі фармкомпанії, які є монополістами за деякими препаратами, будуть зацікавлені в тому, щоб продовжувати працювати на тих самих умовах, на яких ми працювали раніше", - сказав заступник міністра, наголосивши, що в деяких країнах ціни на лікарські засоби через ДКД можуть бути вдвічі нижчі, ніж офіційно декларовані виробниками.

Крім того, Іващенко повідомив, що МОЗ проводить переговори з виробниками, стимулюючи їх реєструвати, зокрема, орфанні лікарські засоби.

"ДКД дадуть можливість укласти договори за значно нижчими цінами, ніж загалом на ринку. ДКД може знизити ціни у два і більше разів", - сказав він.

При цьому Іващенко повідомив, що для запуску механізму ДКД необхідно внести зміни до закону про публічні закупівлі.

Він наголосив, що МОЗ намагається стимулювати фармвиробників реєструвати в Україні лікарські засоби, зокрема дорогі препарати, український ринок яких фармвиробники вважають маленьким.

"Це питання обговорювалося. Я написав останнім часом мінімум чотири листи у фармкомпанії, щоб вони зареєстрували конкретні лікарські засоби. З чотирьох компаній дві відповіли, що вони реєструватимуть", - сказав він.

За словами Іващенка, фармкомпанії по-різному оцінюють потенціал українського ринку орфанних препаратів.

"Наприклад, є один орфанний препарат, річна потреба в якому становить 160 флаконів. У 2020 році його закупівля не відбулася, тому що виробник не зробив ніяких дій, щоб постачати цей препарат", - сказав заступник міністра.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Трамп пояснив свої наміри щодо Гренландії

Наглядова рада Агентства оборонних закупівель ухвалила одноголосне рішення про продовження контракту з Безруковою

Зеленський обговорив із президентом Фінляндії Стуббом зміцнення обороноздатності України

Понад 100 боїв відбулося на фронті, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Росіяни вдарили з БпЛА по Миколаєву, пошкоджено багатоквартирні будинки - ОВА

Україна готова нарощувати постачання аграрної продукції до В'єтнаму - Зеленський

Правоохоронці розслідують ДТП із загибеллю дитини в Рівненській області

Ворог дронами атакував сел. Недригайлів на Сумщині, пошкоджено підприємство та є поранені - ОВА

Сибіга обговорив із чеським колегою розвиток оборонного співробітництва та посилення тиску на РФ

Окупанти обстріляли Куп'янськ і Білий Колодязь, постраждали чотири мирні мешканки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА