Інтерфакс-Україна
23:02 20.02.2021

Причиною вибуху і подальшої загибелі двох людей у Львівській області стало необережне поводження з гранатою

3 хв читати
Причиною вибуху і подальшої загибелі двох людей у Львівській області стало необережне поводження з гранатою

Причиною вибуху і подальшої загибелі двох людей у Дрогобичі Львівської області стало необережне поводження з гранатою, повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

"Годину тому на Львівщині в місті Дрогобич сталася трагедія. Чоловік з жінкою прийшли на зустріч до своїх знайомих. Як кажуть сусіди - чоловіки товаришували. Нещодавно разом повернулися із заробітків у Польщі. Під час спілкування чоловік дістав гранату, яка вибухнула у нього в руках. Обидва чоловіки загинули на місці. Жінка в украй важкому стані з численними осколковими пораненнями госпіталізована до лікарні", - написав Геращенко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, протягом 2020 року Національна поліція вилучила у громадян 4400 ручних гранат і 259 гранатометів. Геращенко переконаний, що в більшості випадків ця зброя має походження з зони дій Операції об'єднаних сил.

Також заступник міністра зазначив, що українські військовослужбовці в порушення законодавства вивозять небезпечну зброю, "необхідну для протидії агресії РФ" і використовують її у побутових сварках, для вчинення злочинів, або розваг.

"Ціна гранат на чорному ринку зброї - від 500 то 1500 грн", - наголосив Геращенко.

Він зазначив, що Міністерство внутрішніх справ України (МВС) і Національна поліція категорично проти будь-якого послаблення контролю за обігом зброї.

"Ми категорично проти будь-яких законодавчих ініціатив, які ставлять собі за мету дозволити вільний обіг короткоствольної зброї, яку можна носити приховано на такі "дружні" зустрічі, як та, що годину тому сталася в Дрогобичі і закінчилася загибеллю двох людей", - заявив Геращенко, закликавши українців негайно повідомляти в правоохоронні органи у разі наявності у їхніх знайомих бойових гранат, вибухівки або іншої незаконної зброї.

"Оскільки ви зможете зберегти життя інших людей, своє життя і, зокрема, життя тих, хто незаконно користується цією зброєю", - написав заступник міністра.

Також Геращенко закликав командувачів Збройних сил України навести порядок із обліком і зберіганням зброї у військових частинах, зокрема бойових гранат.

"Оскільки жахлива загибель двох чоловіків у Дрогобичі - це результат бардаку в ваших частинах, звідки, швидше за все, і вкрадена ця граната і інші 4400, котрі поліцейські вилучили минулого року", - підсумував Геращенко.

Раніше у відділі комунікації головного управління обласної Національної поліції повідомили, що двоє людей загинули і одну травмовано в результаті вибуху в Дрогобичі Львівської області.

"Сьогодні, 20 лютого, о 19:05 на оперативну лінію 102 надійшло повідомлення про те, що біля під'їзду житлового будинку по вулиці Стрийській у Дрогобичі стався вибух ... Співробітники поліції встановили, що в результаті вибуху загинули два місцевих жителя 37 і 40 років. Крім того, внаслідок вибуху тілесні ушкодження отримала жінка - її госпіталізовано", - сказано в повідомленні.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ознаками частини 2 статті 115 КК України (умисне вбивство).

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голова Київської ОВА закликав жителів області не блокувати дороги через відсутність електропостачання

В Києві цілодобово продовжуються відновлювальні роботи на зруйнованих інфраструктурних об’єктах – Кличко

Сили оборони уразили бурові установки в Каспійському морі та підрозділ ППО противника – Генштаб ЗСУ

На Буковині порушник травмував прикордонника під час спроби прориву кордону

УЧХ допомагав деблокувати авто зі снігових пасток на Житомирщині

Голова освітнього комітету допускає позбавлення права на відстрочку чоловіків віком 25+, які вступають у заклади вищої, передвищої та фахової освіти

У Рамзана Кадирова відмовили нирки, у Кремлі обговорюють кандидатів на нового ватажка Чечні – джерело в ГУР

В Україні в найближчі дві доби без істотних опадів, на дорогах місцями ожеледиця

У центрі Харкова завершено аварійно-рятувальні роботи на місці вибухів 2 січня

В Києві без тепла залишається понад тисяча будинків – Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА