12:42 17.12.2020

Іран свідомо затягує переговори щодо збитого літака "МАУ" - Єнін

3 хв читати
Іран свідомо затягує переговори щодо збитого літака "МАУ" - Єнін

Іранська сторона на переговорах щодо збитого літака авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" ("МАУ") біля Тегерану свідомо затягує час, щоб знизити громадський інтерес до трагедії, що може вплинути на рівень відповідальності й компенсації, заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

"Ми спостерігаємо весь арсенал, скажімо, інструментарію по ухиленню від надання прямих відповідей, розтягування часу. І я абсолютно можу зрозуміти таку тактику іранської сторони, їхнім прямим бажанням є зниження суспільного інтересу до трагедії. Зменшення резонансу і, на їхню думку, це може вплинути, зокрема, й на рівень відповідальності, яку понесе іранська сторона, і так само на рівень компенсації", - сказав Єнін в інтерв'ю "Радіо Свобода", оприлюдненому в четвер.

Він нагадав, що Україна має величезний досвід переговорів із Російською Федерацією, і неконструктивний характер поведінки російських партнерів призвів до того, що відповідні справи досить швидко були взяті до розгляду або міжнародним судом ООН, або міжнародними арбітражами.

"Я жодним чином не хотів би погрожувати тим, що Україна найближчим часом звернеться до міжнародного суду або вживатиме інших механізмів захисту порушених прав. Однак така опція є й іранська сторона має про неї пам’ятати", - наголосив Єнін.

За його словами, українська сторона хотіла би організації спільної слідчої групи, яка отримала б доступ до всіх матеріалів кримінального розслідування, яке здійснює іранська сторона фактично в режимі онлайн. "Ми хотіли б спільного проведення слідчих дій – це спільні допити, експертизи. Якщо станеться так, що переговори зайдуть у глухий кут, ми змушені будемо використовувати інші правові механізми відновлення порушених прав", - зазначив заступник глави МЗС.

Єнін додав, що Україна вестиме переговори з іранською стороною стільки, скільки це буде потрібно. "Водночас іранська сторона так само має чудово розуміти, що у терпіння України та інших партнерів є якась межа. Суспільство вимагає від нас результату, родичі вимагають справедливості й саме цей критерій є для нас ключовим", - сказав він.

Пасажирський літак Boeing 737-800 авіакомпанії "МАУ", який мав виконати рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ, розбився в районі міжнародного аеропорту імені імама Хомейні в Тегерані відразу після зльоту рано-вранці 8 січня. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Усі вони загинули. Серед загиблих - 11 громадян України (зокрема дев’ять членів екіпажу), 82 громадянина Ірану, 63 - Канади, 10 - Швеції, 4 - Афганістану, по 3 - ФРН та Великої Британії. Іранська влада 11 січня визнала, що іранські військові помилково збили Boeing.

Пізніше командувач аерокосмічних сил Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Амір Алі Хаджізаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за аварію українського літака.

Наприкінці липня в Києві відбулися переговори з іранською стороною щодо виплати компенсацій за збитий літак "МАУ". 20 жовтня Україна та Іран завершили другий раунд переговорів щодо збитого літака "МАУ" поблизу Тегерану.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Світ має всі можливості, щоб допомогти збивати кожну ракету і кожен дрон російських терористів - Зеленський

Унаслідок негоди без світла майже 4 тис. споживачів у 28 населених пунктах Сумської області - Міненерго

Пожежа виникла на інфраструктурному об'єкті в Дніпровському районі після удару ворога - голова ОВА Лисак

Ідентифіковано військовослужбовця РФ, причетного до вбивства капітана судна в Голій Пристані 2022 року - Офіс генпрокурора

Ракетний удар росіян пошкодив об'єкти енергосистеми в трьох областях - "Укренерго"

Двоє постраждалих у ДТП за участю голови Броварської райадміністрації у важкому стані, дитина з мамою в середньому - голова обладміністрації

Дрони СБУ завдали ударів по військовому аеродрому і двом НПЗ у Краснодарському краї - джерело

У Криворізькому районі двоє постраждалих від ракетного удару - обладміністрація

У США деякі високопосадовці відновили обговорення можливості замороження війни в Україні - ISW

Фон Крамон побоюється, що в разі посилення після виборів в Європарламенті позиції радикалів підтримка Україні може ослабнути

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА