Інтерфакс-Україна
15:58 12.12.2020

Amnesty International закликає Київ всебічно підтримати розслідування Офісу прокурора - МКС

1 хв читати
Amnesty International закликає Київ всебічно підтримати розслідування Офісу прокурора - МКС

Правозахисники Amnesty International в Україні вітають рішення прокурора Міжнародного кримінального суду домагатися повного розслідування військових злочинів і злочинів проти людства під час Євромайдану в 2013-2014 рр., а також на Донбасі та в Криму.

"Це рішення дає проблиск надії постраждалим і сім'ям загиблих від жахливих злочинів відповідно до міжнародного права, які роками чекали притягнення до відповідальності злочинців. Заява прокурора Міжнародного кримінального суду має ознаменувати початок кінця і темної глави безкарності і несправедливості на сході України, в Криму, а також стосовно злочинів під час Євромайдану", - сказала директор Amnesty International Україна Оксана Покальчук.

Вона відзначила важливість того, щоб "українські органи влади і міжнародне співтовариство пропонували всебічну допомогу і підтримку в розслідуванні Офісу прокурора МКС і вимагали аналогічних дій від РФ".

"Ми також закликаємо українську владу, правозахисні та гуманітарні групи та будь-які інші зацікавлені сторони забезпечити збереження доказів, що матимуть вирішальне значення для розслідування МКС...рішення прокурора МКС - це лише перший крок. Розслідування має бути частиною комплексної міжнародної стратегії правосуддя для України, яка також потребуватиме від української влади виконувати свої основні зобов'язання щодо проведення повного, незалежного, неупередженого та ефективного розслідування щодо всіх злочинів, скоєних на території України", - цитує О.Покальчук прес-служба Amnesty International Україна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міносвіти 3,8 тис. разів клопотало перед Держприкордонслужбою про перетин кордону представниками закладів освіти у 2025р.

Нацполіція: директору будівельної компанії на Херсонщині повідомлено про підозру у привласненні 5 млн грн на укриття

У застосунку "Київ Цифровий" проходить опитування про найменування 4 скверів столиці

Прем’єр Нідерландів: Протестувальники в Ірані заслуговують на нашу підтримку

Освітній омбудсмен про напад в київській школі: Заклади освіти мають бути безпечним простором для дітей і педагогів

НАЗЯВО і Міносвіти: у 2025 році плагіат виявлено в 10 дисертаціях, 8 осіб позбавлено наукових ступенів

Аварійні відключення світла діють по всьому Києву – ДТЕК

Україна має отримати свої перші БМП Lynx KF41 вже на початку 2026 року – Rheinmetall

Трамп: у Зеленського немає козирів, в нього є лише Дональд Трамп

Сибіга: війна триває вже довше за радянсько-німецьку, водночас агресор не досяг жодної стратегічної цілі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА