13:00 06.11.2020

В Україні 43% закладів громадського харчування мають вивіску українською мовою, 88% - меню українською мовою, а в 77% - персонал спілкувався з клієнтом українською мовою - дослідження

2 хв читати
В Україні 43% закладів громадського харчування мають вивіску українською мовою, 88% - меню українською мовою, а в 77% - персонал спілкувався з клієнтом українською мовою - дослідження

У 2020 році майже 43% закладів громадського харчування мають вивіску українською мовою, 88% - меню українською мовою і в 77% закладів персонал спілкувався з клієнтом українською мовою, свідчать дані дослідження руху "Простір свободи".

Згідно з дослідженням, в 2020 році майже 43% закладів громадського харчування (в минулому році 37%) мають вивіску українською мовою. Кількість вивісок латинськими буквами вперше за останні роки зменшилася і зупинилася на рівні 35,3% (в минулому році 39%). Також скоротилася і частка вивісок російською мовою - до 8,5% (у минулому році було 12%).

"Можна зробити висновок, що назви закладів російською мовою втрачають популярність. Втім, ситуація суттєво розрізняється залежно від регіону. На сході та півдні вивіски українською мовою залишаються в меншості й водночас досить часто зустрічаються вивіски російською мовою", - йдеться в звіті руху.

Також наразі у 88% закладів громадського харчування є меню українською мовою.

"Як і минулого року, спостерігачі не зафіксували жодного міста, де взагалі не було б меню українською мовою: навіть у Маріуполі, Сєвєродонецьку було зафіксовано заклади, де є меню українською мовою. Втім, на Донбасі меню українською мовою досі в меншості закладів", - констатують у "Просторі свободи".

Крім того, наголошується, що поточного року в 58% закладах харчування (минулого року 51%) адміністратори, офіціанти або бармени спочатку почали розмову українською мовою з клієнтами, зверталися до них українською.

За даними дослідження, помітно зріс показник і переходів на українську мову. Цього року було зафіксовано майже 19% таких випадків. Отже, в 77% закладів персонал спілкувався з клієнтом українською мовою (або відразу, або в процесі розмови).

"Це найвищий показник за весь час спостереження. Втім, і тут слід відзначити разючу регіональну відмінність. У містах сходу досі українську мову клієнта ігнорують більшість або абсолютна більшість закладів", - нарікають в організації.

Дослідження стану української мови в закладах харчування і торгівлі охопило 26 міст України - з усіма обласними центрами (крім окупованих), міста з населенням понад 300 тис. осіб (Кривий Ріг, Маріуполь), а також Краматорськ і Сєвєродонецьк. Досліджено по 10 поспіль закладів громадського харчування (кафе, барів, ресторанів) на центральній вулиці або площі кожного з цих міст - разом 260 закладів.

Джерело: https://prostirsvobody.org/news/0/550

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Туск про події в Сирії: РФ та її союзників можна перемогти

Кількість біженців з України зі статусом тимчасового захисту в ЄС у жовтні зросла лише на 1,1 тис.

Поліція проводить перевірку за фактом вибуху невідомого пристрою біля одного зі своїх відділень у Харкові

Російські пропагандистські ЗМІ повідомляють про прибуття Асада із сім'єю до Москви

Українська розвідка заперечує можливе збиття або катастрофу літака Башара Асада

"Укренерго" збільшило план відключень е/е на понеділок для населення з 4 до 11 годин

Посольство США закликало американських громадян в Україні до підвищеної обережності

Україна затвердила умови отримання від США до $20 млрд за рахунок заморожених активів РФ

Окупанти скинули вибухівку з дрона на цивільного в Херсоні, він важко поранений

Криміналісти ідентифікували тіла людей, загиблих від російського авіаудару 6 грудня у Запоріжжі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА