Інтерфакс-Україна
19:01 03.11.2020

НАБУ повторно оголосило в розшук голову Окружного адмінсуду Києва Вовка

2 хв читати
НАБУ повторно оголосило в розшук голову Окружного адмінсуду Києва Вовка

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) розшукує голову Окружного адміністративного суду Києва, підозрюваного в кримінальному провадженні за фактом створення злочинної організації з метою захоплення державної влади, повідомляє прес-служба НАБУ.

Згідно з інформацією на сайті Бюро, Вовка оголошено в розшук з огляду на систематичне ігнорування повісток від органу досудового розслідування і слідчого судді, а також неявку для участі в допиті й інших процесуальних діях.

Так, НАБУ розшукує підозрюваного в кримінальному провадженні за фактом створення головою ОАСК злочинної організації з метою захоплення державної влади, перешкоджання діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, втручання в її діяльність, участі у цій злочинній організації суддів ОАСК та інших осіб, а також одержання неправомірної вигоди головою державної судової адміністрації України.

Як повідомлялося, 11 серпня Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук підозрюваних, які, діючи в межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, мали намір захопити державну владу шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС), Вищою радою правосуддя та створенням штучних перешкод в їхній роботі.

Згідно з інформацією на сайті НАБУ, в розшук оголошені Вовк, його заступник Володимир Келеберда, судді цього суду Олексій Огурцов, Ігор Качур і Ігор Погрібніченко, а також члени ВККС Мікола Сірош та Сергій Остапець.

17 липня НАБУ повідомило про вручення підозри Вовку, його заступнику Аблову, п'ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Крім того, зазначалося, що "триває процес вручення підозр ще чотирьом особам". Голові ОАСК інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351-2 (організація перешкоджання діяльності ВРП, ВККСУ), ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 375 (організація постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.

За версією слідства, злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і бізнесових кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом.

Згодом НАБУ оприлюднило відеосюжет, в якому йдеться, зокрема, про п'ять епізодів задокументованої протиправної діяльності суддів ОАСК та інших судів. 21 липня було оприлюднено ще один сюжет, до якого увійшли матеріали про навмисне перешкоджання головою ОАСК проведенню конкурсу на посаду голови Державної судової адміністрації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава МЗС Литви після удару по Сумах закликав ЄС відповісти Росії 17-м пакетом санкцій, зокрема щодо "Росатому"

УЧХ надавав психологічну допомогу постраждалим через російську атаку БпЛА на Одесу

Сибіга на Раді міністрів ЄС закликав колег надати допомогу Сумам і Кривому Рогу, посилити ППО України і тиск на РФ

Генсек ООН шокований російським ударом по Сумах

Глава МВС: Cеред поранених внаслідок ракетних ударів по Сумах 11 людей - у важкому стані

Нетверезих молодиків, які голосно включили російську музику в Києві, притягнуто до відповідальності

Один цивільний загинув, шестеро зазнали поранень через російську агресію у Донецькій області

Путін витратив на війну $1 трлн за три роки повномасштабного вторгнення - Зеленський

Сенатор-демократ від штату Вірджинія Тім Кейн прибув до Києва

Україна готова купити одну систему Patriot за $1,5 млрд - Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА