14:26 30.10.2020

Україна має ввести аналогічні початку травня карантинні обмеження з COVID-19 - KSE

2 хв читати
Україна має ввести аналогічні початку травня карантинні обмеження з COVID-19 - KSE

Україна має ввести карантинні обмеження, аналогічні введеним після першого послаблення локдауну на початку травня, вважає керівник центру економіки охорони здоров'я KSE, екс-заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Н сьогодні, щоб стримувати поширення захворювання до такої міри, щоб наша лікарняна система могла це витримати та уникнути колапсу, потрібно ввести карантинні обмеження, які можна порівняти з тими, які були під час першого послаблення карантину на початку травня" - сказав він під час онлайн-брифінгу в п'ятницю.

Ковтонюк зазначив: "Йдеться не про те, що перестане зростати захворюваність і смертність - ми говоримо лише про те, щоб наша система лікарень не потрапила в колапс".

За його словами, такі карантинні заходи мають бути введені превентивно і вони мають бути сильнішими, ніж ті, що були влітку цього року, набагато сильнішими, і вони мають також бути сильнішими, ніж наразі.

Крім того, Ковтонюк відзначив тенденцію до збільшення завантаження лікарень. Зокрема, на сьогодні в зоні критичного навантаження вже кожна четверта лікарня, тоді як минулого тижня це була кожна п'ята лікарня.

"Минулого тижня було 85 медзакладів, цього тижня - 117. Зона критичного навантаження означає, що в будь-який момент ця лікарня просто перестане приймати нових пацієнтів", - сказав він.

Ковтонюк навів дані, згідно з якими в зоні перевантаження, коли лікарня працює на знос і їй вже складно приймати хворих, перебувають 87 лікарень, у той час як тижнем раніше - 53, у відносній зоні безпеки - 250 лікарень, у той час як минулого тижня - 300.

"Незважаючи на те, що додаються нові лікарні, ліжка, ресурс цих медзакладів і ліжок обмежений. Тенденція до навантаження лікарень виглядає загрозливо", - резюмував він.

У свою чергу керівник ключових проектів KSE Юрій Ганіченко зазначив, що KSE зберігає прогноз смертності від COVID-19 на кінець року на рівні 20 тис. осіб і прогноз пікового навантаження на систему охорони здоров'я.

"Ми очікуємо пікового навантаження на систему охорони здоров'я на першу половину листопада", - сказав він.

Ганіченко також наголосив, що через особливості ретроспективного внесення до офіційної статистики даних про виявлені випадки захворювання на сьогодні в Україні може бути ще майже 8300 випадків захворювання, які потраплять до статистики у найближчі два тижні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Пожежа виникла на інфраструктурному об'єкті в Дніпровському районі після удару ворога - голова ОВА Лисак

Ідентифіковано військовослужбовця РФ, причетного до вбивства капітана судна в Голій Пристані 2022 року - Офіс генпрокурора

Ракетний удар росіян пошкодив об'єкти енергосистеми в трьох областях - "Укренерго"

Двоє постраждалих у ДТП за участю голови Броварської райадміністрації у важкому стані, дитина з мамою в середньому - голова обладміністрації

Дрони СБУ завдали ударів по військовому аеродрому і двом НПЗ у Краснодарському краї - джерело

У Криворізькому районі двоє постраждалих від ракетного удару - обладміністрація

У США деякі високопосадовці відновили обговорення можливості замороження війни в Україні - ISW

Фон Крамон побоюється, що в разі посилення після виборів в Європарламенті позиції радикалів підтримка Україні може ослабнути

Депутат Європарламенту фон Крамон: Україні потрібно включити опозицію у виконавчі органи влади

Окупанти обстріляли за добу 4 міста і 26 прикордонних сіл у Сумській і Чернігівській областях, 2 людини загинули, 4 постраждали - ОК "Північ"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА