17:03 09.10.2020

Перший віце-спікер ВР Стефанчук запропонував відмовитися від переходу на літній час

3 хв читати
Перший віце-спікер ВР Стефанчук запропонував відмовитися від переходу на літній час

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук зареєстрував у парламенті законопроект, яким передбачається встановлення та закріплення на території України єдиного київського часу і відмова від подальшого сезонного переведення стрілок годинника.

Про реєстрацію відповідного законопроекту №4201 "Про обчислення часу в Україні" перший віце-спікер написав на своїй сторінці у Facebook, прикріпивши його текст. На сайті парламенту Стефанчук зазначений як ініціатор законопроекту.

"Доведено: щорічний перехід на літній час і повернення на поясний негативно впливає на здоров’я людей: погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб", - пояснив він свою позицію.

Крім того, за словами Стефанчука, проект закону спрямований на протидію агресії з боку РФ, яка на тимчасово окупованих територіях України протиправно встановила свій час. "Закріплення на всій території України єдиного київського часу дасть змогу зміцнити наші безпекові позиції та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій", - написав він.

Законопроект також сприятиме євроінтеграційним прагненням України, переконаний перший віце-спікер, оскільки 84% відсотків жителів країн ЄС проголосували за скасування переходу на літній і зимовий час, що підтримав Європейський парламент.

Водночас Стефанчук поцікавився думкою своїх підписників з цього питання.

Згідно зі ст. 5 законопроекту, обчислення часу на території України здійснюється відповідно до київського часу, єдиного для всієї території країни, а сезонний перехід часу на території України не здійснюється.

Як повідомлялося, згідно з постановою Кабінету Міністрів України №509 від 13 травня 1996 року, щорічно в останню неділю жовтня о 4:00 стрілки годинників переводяться на одну годину назад.

При цьому щорічно в останню неділю березня о 3:00 стрілки годинників переводяться на літній час на одну годину вперед.

На сьогодні стрілки годинника переводяться більше ніж у 70 країнах. Країни Європейського Союзу, велика частина яких розташована в поясі UTC+1, менша - в UTC і UTC+2, також поки що переходять на зимовий час. Однак, у серпні 2018 року Єврокомісія виступила з рекомендацією відмовитися від сезонної зміни часу у 2019 році, щоб держави-члени могли вирішити, чи відмовитися від цього механізму. Такі рекомендації ухвалені за результатами масового опитування серед громадян країн ЄС, за підсумками якого 80% підтримали відмову від зимового часу.

У березні 2019 року Європейський парламент підтримав припинення зміни літнього часу на зимовий із 2021 року. Країни ЄС, які вирішать постійним чином зберегти літню пору, повинні будуть востаннє перевести свої годинники в останню неділю березня 2021 року. А ті, хто вважатиме за краще зберегти стандартний (зимовий) час, зможуть здійснити останню зміну часу в останню неділю жовтня 2021 року. Пропозицію Європарламенту має обговорити Рада ЄС для вироблення остаточного рішення.

У північній півкулі перехід на літній/зимовий час використовується майже повсюдно в США, Канаді, Мексиці, а також на Кубі, в Ірані, Сирії, Йорданії, Лівані та Ізраїлі. У південній півкулі стрілки переводять в Австралії, Новій Зеландії, Чилі, низці штатів Бразилії і в Парагваї.

Відмовилися від переходу на літній час Японія, Китай, Індія, Сінгапур і низка інших країн. В Європі на зимовий час не переходять Ісландія, РФ і Білорусь.

В Україні у 2011 році було ухвалено постанову про скасування переходу на зимовий час, однак, пізніше її було анульовано.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Кривому Розі затримали за підозрою у вбивстві 10-річної дівчинки її матір - Нацполіція

Зеленський: Бити по російських аеродромах цілком справедливо, нам потрібно це спільне рішення з партнерами

У Нацполіції повідомляють про 11 постраждалих у Харкові, зокрема двох неповнолітніх

Кількість постраждалих у Харкові зросла до 10-ти, двоє з них у важкому стані – ОВА

Унаслідок обстрілу Станіслава поранено дві людини - Херсонська ОВА

Кількість постраждалих у Харкові зросла до 8, на місці одного з ударів виникла пожежа

На "ArcelorMittal Кривий Ріг" сталося відключення агрегатів від енергосистеми, що короткостроково спричинило значні викиди в атмосферу

У Харкові один загиблий і щонайменше четверо поранених - ОВА

Харківський метрополітен тимчасово працює виключно в режимі укриття

У ХАРКОВІ ЧУТИ ВИБУХИ - ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛИ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА