07:05 16.09.2020

Держекоінспекція готує позов на львівських чиновників за бездіяльність щодо виявлених несанкціонованих звалищ

2 хв читати
Держекоінспекція готує позов на львівських чиновників за бездіяльність щодо виявлених несанкціонованих звалищ

На території Львівської області 15 вересня виявлено майже 400 несанкціонованих звалищ, у Державній екологічній інспекції готують позовну заяву в суд про бездіяльність посадових осіб Львівської міської ради та Львівської ОДА, повідомив глава Держекоінспекції Андрій Мальований в Фейсбуці.

"У Львівській області до 116 населених пунктів не охоплені послугами з вивезення сміття. Тому сьогодні на території Львівської області виявлено майже 400 несанкціонованих звалищ. Така ситуація в сфері управління відходами є перш за все наслідком неефективної роботи місцевого самоврядування", - написав Мальований.

За його словами, Держекоінспекція в результаті перевірки Львівської міської ради та Львівської обласної державної адміністрації виявила наступні порушення:

• виконавців послуг з вивезення побутових відходів визначено без проведення відповідних конкурсів;

• не визначені спеціальні місця для розміщення відходів;

• не реалізовані повноваження щодо забезпечення організації та контролю за безпечним транспортуванням, сортуванням, обробленням (переробленням) утилізацією і захороненням всього обсягу утворених відходів;

• не розроблено і не затверджено Схеми санітарної очистки м Львова та населених пунктів Львівської області, що унеможливлює передбачити рівень охоплення, обсяги і обсяг утворених відходів, кількість транспортних засобів для перевезення тощо.

"Зараз готуємо позовну заяву в суд про бездіяльність посадових осіб Львівської міської ради та Львівської ОДА. Саме вони повинні були гарантувати чистоту і екологічну безпеку території, однак цього не зробили. Також головам цих органів винесені вимоги щодо приведення у відповідність до законодавства", - зазначив Мальований.

Мальований наголосив, що для того, щоб Україна не потонула в смітті потрібно перш за все - створювати якісну інфраструктуру з управління відходами.

"І це завдання саме місцевої влади, яка не завжди хоче його вирішувати. Бачу вихід у підвищенні штрафів за екологічні порушення. Вони повинні бути такими високими, щоб посадові особи боялися йти проти закону", - додав він.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА