Інтерфакс-Україна
17:02 29.07.2020

Більшість українців не бачать змін у зв'язку з ухваленням закону про державну мову - опитування

2 хв читати
Більшість українців не бачать змін у зв'язку з ухваленням закону про державну мову - опитування

14,8% українців зазначають, що української мови в їхньому житті стало більше після ухвалення закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" у квітні 2019 року, 23% - що ненабагато більше, 4,2% - що української в їхньому житті стало менше, а у 52% нічого не змінилося.

Такими є результати соціологічного дослідження "Ставлення населення України до закону про мову", проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у травні-червні 2020 року.

36,3% опитаних цілковито згодні з тим, що держава повинна й надалі сприяти імплементації закону про мову в усіх сферах, 30,2% - швидше згодні, 11,9% - швидше не згодні, 7,9% - цілковито не згодні.

При цьому в регіональному розрізі швидше або цілковито згодних більше на заході (78,4%) і в центрі (71%), менше на сході (55,5%) і півдні (53,2%) країни, також на сході та півдні вищий відсоток тих, кому було важко відповісти.

Із тих, хто ствердно відповів на попереднє запитання, тобто згоден із тим, що держава має сприяти імплементації мовного закону, лише 13,1% відповіли, що цілковито задоволені діяльністю обраної в 2019 році української влади у сфері сприяння розвитку української мови, 30,5% - що швидше задоволені, 20,5% - що швидше не задоволені, 15,9% - цілковито не задоволені.

На запитання про етнічну приналежність 90,6% опитаних заявили, що вони українці, 4,1% - що росіяни, 1,5% сказали, що росіяни й українці одночасно, іншу національність назвали 2,3%.

Водночас на запитання про основну мову спілкування вдома 52,8% назвали українську, 29% - російську, 14,6% - українську та російську однаковою мірою, 3% - іншу мову.

Під час опитування методом інтерв'ю було опитано 2 тисячі респондентів, опитування репрезентативне за регіоном і типом поселення. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і з дизайн-ефектом 1.1) не перевищує 2,4% для показників, близьких до 50%, і 0,5% для показників, близьких до 1 або 99%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВАКС почав розгляд по суті справи колишнього першого віцепрем'єра Клюєва – САП

Київська влада підтримала петицію про введення безготівкової оплати проїзду в приватних маршрутках

Болгарія грає на підвищення ціни заявами про відмову від продажу Україні обладнання для ХАЕС-3,4 – нардеп Кучеренко

Рада схвалила продовження до 6 серпня воєнного стану та загальної мобілізації - нардеп

СБУ одночасно затримала 9 агентів ФСБ на підготовці терактів у центральних та східних регіонах України, вилучено понад 30 кг вибухівки

Пастор Бернс погоджується з тим, що Росія має бути притягнута до відповідальності за воєнні злочини

Голова Львівської ОВА пропонує обмежити мерство 4 термінами, як у мера Львова Садового

Болгарія не надсилала офіційних заяв щодо продажу Україні обладнання для ХАЕС-3,4 – пресслужба Міненерго

Сили оборони збили вночі 57 ворожих дронів із 97, ще 34 локаційно втрачені - Повітряні сили

Ворог поранив 5 жителів Донеччини 15 квітня - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА