Інтерфакс-Україна
17:24 14.07.2020

Прокуратура розпочала розслідування обстрілу на Донбасі медперсоналу під час евакуації тіла загиблого військовослужбовця - Офіс генпрокурора

1 хв читати
Прокуратура розпочала розслідування обстрілу на Донбасі медперсоналу під час евакуації тіла загиблого військовослужбовця - Офіс генпрокурора

Прокуратура Донецької області розпочала досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством, представниками не передбачених законом збройних формувань РФ, повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.

"Прокурори встановили, що 13 липня 2020 року під час спроби евакуації тіла загиблого командира розвідувального взводу, який підірвався на невідомому вибуховому пристрої поблизу с. Зайцевого Бахмутського району, представники незаконного збройного формування РФ здійснили обстріл із великокаліберної стрілецької зброї військовослужбовців, які мали маркування медичного персоналу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для евакуації тіла військовослужбовця було узгоджено режим тиші, але "представники незаконних збройних формувань РФ, надаючи обіцянки припинення вогню, мали на меті здійснити напад на медичний персонал".

Так, унаслідок обстрілу вбито сержанта-старшого бойового медика десантно-штурмової роти, а заступник начальника штабу дістав травми середньої тяжкості.

Наразі тіла загиблих перебувають на полі бою, оскільки російські найманці не гарантують припинення вогню.

"Досудове розслідування триває", - зазначено в повідомленні.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що поінформує міжнародних партнерів України про вбивство військового медика окупаційними силами 13 липня. Міністр наголосив, що Україна зробить все для того, щоб противник заплатив за цей злочин високу ціну.

Глава МЗС додав, що з юридичної точки зору у цьому вбивстві є ознаки військового злочину.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВАКС обрав запобіжний захід спільнику народної депутатки, яку підозрюють у хабарі $250 тис.

Найближчі два дні в Україні без істотних опадів, у вівторок на сході та півночі можливий мокрий сніг з дощем

У Харківській області двоє загиблих, 8 постраждалих через ворожі обстріли

Понад 320 тис. заявок подано на 6,5 тис. грн "Зимової підтримки" для вразливих категорій, почалися перші виплати

Зеленський запровадив почесну відзнаку "Громада-рятівник"

Росіяни атакували дронами місто Оріхове, поранено жінку

У Норвегії викрили російську операцію впливу на академічну та експертну спільноту - РПД

Країни Бенілюксу: вітаємо будь-які ініціативи досягнення миру, проте "жодного рішення щодо України без України"

Ворог просунувся у Донецькій та у Запорізькій областях - DeepState

Росіяни завдали удару по греблі Печенізького водосховища – селищний голова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА