КС України визнав неконституційним скасування забезпечення суддів службовим житлом у рамках ухваленого у 2014 р. антикризового закону
Конституційний суд України ухвалив рішення у справі за конституційними скаргами Надії Мельничук, Лілії Григор'євої та Марини Клименко щодо відповідності Конституції (конституційності) положення підпункту 1 п.28 р. II закону "Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні" (т.зв. антикризового закону), визнавши його неконституційним.
"Цим рішенням Конституційний суд визнав таким, що не відповідає Конституції України (неконституційним), положення підпункту 1 пункту 28 розділу II закону", повідомили у відділі комунікацій КСУ і правового моніторингу в середу.
Згідно з інформацією, повний текст рішення буде розміщено на офіційному веб-сайті Конституційного суду України в рубриці "Акти КСУ".
Закон "Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні" був проголосований разом з антикризовими поправками до держбюджету 2014 року 27 березня 2014 року та входить до пакета, фінансову підтримку якому готовий надати Міжнародний валютний фонд (МВФ) та інші міжнародні кредитори. Закон набув чинності 1 квітня 2014 року.
Положення підпункту 1 п. 28 р. II цього закону вилучає з закону "Про судоустрій і статус суддів" статтю 136 "Забезпечення житлових умов судді" такого змісту: "1. Після призначення на посаду суддя Конституційного суду України, Верховного Суду України, вищого спеціалізованого суду, апеляційного, місцевого суду, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується службовим житлом за місцем знаходження суду органами місцевого самоврядування в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".