19:03 14.04.2020

Понад половина опитаних українців більше побоюються економічних наслідків від запровадження карантину, ніж епідемії коронавірусу

2 хв читати
Понад половина опитаних українців більше побоюються економічних наслідків від запровадження карантину, ніж епідемії коронавірусу

54% опитаних українців більше побоюються економічних наслідків від запровадження карантину, ніж епідемії коронавірусної хвороби, тоді як у березні таких було лише 43%, свідчать результати соцопитування "Оцінка успішності влади та реакція суспільства на епідемію коронавірусу та політичні події в країні", проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 7-11 квітня.

26% респондентів більше побоюються епідемії коронавірусу в Україні, ніж економічних наслідків карантину (в березні - 34%); 13% не побоюються ні першого, ні другого, вважаючи, що ситуація нормалізується протягом 1-2 місяців (у березні - 14%).

Тим респондентам, хто має роботу і є найнятим працівником, ставилося запитання про те, які у них виникали складнощі на роботі (можна було обрати всі підходящі відповіді): невиплата зарплати - 4% (у березні - 3%), запропонували піти в неоплачувану відпустку - 17% (у березні - 12%); запропонували звільнитися за скороченням - 2% (у березні - 2%); запропонували погодитися на зниження зарплати - 6% (у березні 6%). У 74% зайнятих жодної з цих проблем поки що не виникало (у березні - 74%).

Говорячи про проблеми та складнощі, які їх наразі турбують, респонденти найчастіше називали такі (можна було вибрати до трьох відповідей): переживають за здоров'я близьких - 36%; сильно зросли ціни на продукти харчування - 29%; виникли фінансові труднощі - 26%; складно купити засоби індивідуального захисту: маску, рукавички, рідину для дезінфекції - 20%.

Побоюються, що не зможуть отримати медичну допомогу в разі потреби 20%; респондент сам боїться захворіти - 13%; постійно переживає через невизначеність ситуації - 13%; складно сидіти вдома і не виходити на вулицю - 12%; потрібно поїхати в інший населений пункт, а транспорт не ходить - 11%; потрібно їздити на роботу, а громадський транспорт майже не працює - 10%; респондента відправили в неоплачувану відпустку - 5%; респонденту загрожує втрата роботи - 5%; стало складно вести свою підприємницьку діяльність - 5%; виникли складнощі з купівлею продуктів харчування і необхідних у побуті речей - 4%.

Опитування проводилося CATI-методом (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Під час опитування було проведено 2000 інтерв'ю у всіх підконтрольних уряду регіонах України. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше). Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% - для показників близьких до 25%, 1,4% - для показників близьких до 10%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський вручив державні нагороди з нагоди Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У важкому стані двоє дітей, які постраждали в Харкові, - Терехов

Серед постраждалих у Харкові дітей один хлопчик важкому стані, повідомив мер

"Укренерго" закликає до економного споживання е/е ввечері, щоб уникнути графіків відключень

СБУ затримала жительку Київщини, яка передавала ворогу інформацію про оборону Києва у 2022 році

Окупанти вдарили по Харкову, постраждало троє дітей - Синєгубов

Рада продовжила дію воєнного стану та загальної мобілізації

В Івано-Франківській області ліквідовано пожежу на об'єкті критичної інфраструктури після атаки ворога - ДСНС

Уночі 9 та 10 травня в Україні заморозки на поверхні ґрунту

У четвер в Україні без опадів, лише в Карпатах і Криму короткочасні дощі, на поверхні ґрунту заморозки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА