Інтерфакс-Україна
10:55 13.02.2020

Нідерланди відмовилися передати до Москви кримінальне провадження у справі MH17

3 хв читати
Нідерланди відмовилися передати до Москви кримінальне провадження у справі MH17

Нідерланди відмовили Росії у передачі справи про причетність трьох громадян РФ до катастрофи рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines у 2014 році, передає Radio Free Europe.

Москва у жовтні 2019 року направила лист, у якому просила розглянути питання про передачу кримінального провадження, повідомив міністр юстиції Нідерландів Ферден Грапперхаус. "Міністерство юстиції та безпеки відповіло, що передача нідерландською владою кримінального провадження стосовно трьох російських підозрюваних не є варіантом і не була прийнята до уваги", - заявив Грапперхаус у своєму листі до парламенту.

Він також наголосив, що суд над підозрюваними важливий для встановлення істини та справедливості.

"Уряд повністю впевнений у незалежності та якості нідерландського правосуддя", - упевнений міністр.

Слідство вважає, що троє російських громадян і один громадянин України, причетні до катастрофи MH17, переховуються на території Росії.

Малайзійський Boeing, що летів із Амстердама до Куала-Лумпура рейсом MH17, був збитий 17 липня 2014 року в небі на сході України. На борту перебували 298 людей, усі вони загинули. Пізніше стало відомо, що лайнер був збитий з непідконтрольної уряду України території ракетою "Бук".

На прес-конференції 19 червня минулого року голова Національної прокуратури Королівства Нідерланди Фред Вестербеке заявив, що "цих чотирьох осіб підозрюють у тому, що співпрацювали в липні 2014 року, що призвело до того, що було збито пасажирський літак", згадавши Гіркіна, Дубінського, Пулатова та Харченка. "Ніхто з них не натиснув кнопку сам, але вони тісно співпрацювали з метою доставки озброєння, і тому їх можна вважати підозрюваними в тому, що вони причетні до збиття МН17", - сказав він.

Вестербеке зазначив, що, згідно з кримінальним законодавством Нідерландів, якщо навіть людина не була присутня під час скоєння злочину, але була причетна до нього, вона також є винною.

Крім того, прокурор знову заявив, що слідство встановило "участь Російської Федерації, коли йдеться про те, що МН17 був збитий, тому що вони надали зенітну установку, яку було використано, щоб збити МН17". "Ми маємо всі матеріали, які це підтверджують", - наголосив він.

Зокрема, слідство стверджує, що ракетна установка, з якої було збито авіалайнер, перебувала в користуванні 53-ї зенітно-ракетної бригади РФ, яка дислокується в Курську.

19 червня минулого року прокуратура Нідерландів оприлюднила імена чотирьох підозрюваних, які постануть перед судом за причетність до збитого рейсу МН17. Йдеться про Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського, Олега Пулатова та Леоніда Харченка. Днями стало відомо, що найімовірніше Олег Пулатов буде представлений в суді двома адвокатами з Нідерландів. Стосовно інших такої інформації немає. Суд розпочнеться 9 березня в судовому комплексі Схіпгола незалежно від того, будуть на процесі чи ні самі підозрювані або їхні представники.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

РФ поновила авіаудари по Україні після закінчення доби режиму дотримання тиші – Повітряні Сили ЗСУ

Дії України і надалі матимуть дзеркальний характер: на тишу – тишею, на удари –ударами - Зеленський

Чистий притік в Україну за тиждень перед Великоднем сягнув 82 тис. - дані Держприкордонслужби

Трамп сподівається, що Україна і РФ укладуть угоду цього тижня

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 252 військовослужбовці - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 86 ворожих атак - Генштаб

Зеленський: Україна пропонує відмовитися від будь-яких ударів далекобійними дронами та ракетами по цивільній інфраструктурі на термін щонайменше 30 діб

Державний департамент США заявив, що вітатиме продовження режиму припинення вогню

Двоє лісників постраждали внаслідок підриву автомобіля лісгоспу у Харківській області

Бажання Трампа поговорити віч-на-віч з Сі Цзіньпіном зупинило процес пошуку компромісу у тарифній війні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА