08:53 04.10.2019

Європейський суд дозволив країнам ЄС вимагати від Facebook повсюдного видалення незаконного контенту

2 хв читати
Європейський суд дозволив країнам ЄС вимагати від Facebook повсюдного видалення незаконного контенту

Європейський суд вважає, що країни Євросоюзу можуть вимагати від Facebook видалення незаконного контенту з соціальної мережі, причому з акаунтів, зареєстрованих як в ЄС, так і в інших регіонах світу.

Згідно з його рішенням, суд будь-якої з країн ЄС може зажадати від Facebook або іншої соціальної мережі знайти і видалити пости, аналогічні контенту, який вже був визнаний незаконним. Суд також не знайшов у законодавстві Євросоюзу будь-яких обмежень, які не дозволяли б європейським суддям вимагати видалення незаконного контенту повсюдно в світі за умови, що вони робитимуть це "в рамках відповідного міжнародного законодавства".

Європейський суд почав розгляд цієї справи після того, як відомий австрійський політик подала в суд на Facebook, зажадавши від соцмережі видалити коментарі, що дискредитують її, а також схожий контент з акаунтів, зареєстрованих, зокрема, і за межами ЄС. Слідом за цим австрійський суд звернувся до Європейського суду за роз'ясненнями щодо того, якого рівня відповідальності можна вимагати від Facebook.

Рішення Європейського суду є черговою поразкою для американського технологічного гіганта, який стикається зі зростаючим регулятивним тиском з обох боків Атлантики, пише The Wall Street Journal.

У Facebook заявили, що рішення Європейського суду "підриває усталений принцип, згідно з яким одна країна не має права поширювати свої закони, котрі ущемляють свободу слова, на іншу країну".

"Воно також відкриває двері для введення вимог для інтернет-компаній з активного відстеження контенту та інтерпретації, наскільки він еквівалентний контенту, який вже визнаний незаконним", - заявив представник Facebook.

Facebook вже виконує вимоги окремих держав з видалення певного контенту відповідно до їхнього внутрішнього законодавства, однак залишає схожий контент за межами цих країн.

За період з липня до грудня 2018 року (остання статистика Facebook), найбільша кількість вимог про видалення контенту була зафіксована в Індії, Пакистані і Бразилії. За той же період Facebook отримала 1148 вимог про видалення контенту в Німеччині, 571 - в Італії та 227 - у Франції.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На місці ворожих ударів по Харкову виникла пожежа, у сусідніх будинках вибито скло

Окупанти вдарили по Харкову, інформації про постраждалих немає

Половина бойових зіткнень відбулася на Покровському та Курахівському напрямках

Окупанти обстріляли 14 громад Сумської області

Суми частково залишилися без електропостачання, також знеструмлено об'єкти водоканалу

Словаччина могла б зробити вагомий внесок у реалізацію пункту Формули миру "Екологічна безпека" в частині гуманітарного розмінування – Сибіга

Сибіга звернувся до словацької сторони з пропозицією про підписання двосторонньої угоди у сфері безпеки

Глава МЗС України провів зустріч із прем'єром Словаччини Фіцо в Братиславі

У Києві затримано підозрюваного, який застрелив водія на АЗС

Рада ухвалила закон про повернення середньострокового планування місцевих бюджетів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА