Інтерфакс-Україна
19:42 06.08.2019

Співробітники ФСБ завербували жителя Херсонщини під час його поїздки в Крим

2 хв читати
Співробітники ФСБ завербували жителя Херсонщини під час його поїздки в Крим

Співробітники військової контррозвідки Служби безпеки України виявили чергові спроби вербування українців представниками спецслужб Російської Федерації для здійснення розвідувальної діяльності на шкоду державній безпеці України.

"За наявною в СБУ інформацією підвищений інтерес у ворожих спецслужб викликають представники органів державної влади, правоохоронці, військові та члени їхніх сімей, а також громадяни, які тривалий час працювали на стратегічно важливих об'єктах. Оперативники української спецслужби встановили, що взимку 2018 року представники ФСБ РФ завербували жителя Херсонщини, колишнього працівника заводу "Кримський Титан", під час його поїздки до тимчасово окупованого Криму", - повідомляється у вівторок на сторінці СБУ в соцмережі Facebook.

Згідно з інформацією, під час проходження паспортного контролю на пункті пропуску "Армянськ" чоловіка запросили для проведення додаткової "бесіди".

"Застосовуючи методи психологічного та фізичного тиску, співробітники ворожої спецслужби вимагали, щоб він зізнався у міфічних зв'язках із СБУ. Крім того, представники ФСБ натякали на нібито причетність чоловіка до аварії на "Кримському Титані", вбачаючи в цьому ознаки диверсії", - розповіли в українській спецслужбі.

У повідомленні зазначено, що, не отримавши від українця реальних свідчень, представники ФСБ Росії змусили його під диктовку написати "зізнання" про роботу на СБУ і зобов'язання про таємну співпрацю.

"Після повернення на підконтрольну Україні територію чоловік потрапив у поле зору вітчизняної спецслужби. Наразі він надав детальні свідчення щодо всіх обставин свого вербування", - зазначили в прес-центрі спецслужби.

У зв'язку з цим у СБ України вкотре застерегли українців по можливості уникати поїздок до Російської Федерації, на тимчасово окуповані території Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим.

"Наголошуємо, що відповідно до ч. 2 ст. 111 КК України від кримінальної відповідальності звільняються громадяни, які на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їхніх представників не вчинили ніяких дій і добровільно заявили органам державної влади про свій зв'язок з ними та про отримане завдання", - додали в СБУ і рекомендували українцям, на адресу яких надходили пропозиції вербувального характеру від ворожих спецслужб, невідкладно звертатися до них.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МЗС Росії зробило заяву щодо Близького Сходу, але забуло подивитися в дзеркало - Тихий

Єврокомісія підтверджує виплату Україні EURO1 млрд п’ятого траншу макрофіну для України в рамках ERA

Ще 11 дітей повернули з ТОТ Херсонщини на підконтрольну уряду територію України

Удар Ізраїлю по Ірану: що відомо на даний момент

Зеленський призначив А.Гетьманчук главою Місії України при НАТО замість Галібаренко

ЦАХАЛ про удари по Ірану: в ході ударів були знищені десятки радарів і пускових установок ракет класу "земля-повітря"

Прохолодна дощова погода збережеться в Україні у вихідні

Зеленський підписав закони про звільнення від мит і ПДВ оптоволокна для БпЛА

Точицький представив Осіпова: разом із сильною командою Держкіно ми починаємо новий етап розвитку українського кінематографа

МЗС рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Ізраїлю, Ірану, Йорданії, Іраку, Лівану, Сирії до стабілізації ситуації в регіоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА