Інтерфакс-Україна
20:22 23.05.2019

Філарет: Ми не виконуватимемо трьох умов томосу

2 хв читати
Філарет: Ми не виконуватимемо трьох умов томосу

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет (Денисенко) заявив, що не виконуватиме трьох умов томосу про автокефалію, наданого Вселенським патріархатом.

В інтерв'ю телеканалу "Настоящее время" він заявив також, що нині точиться велика боротьба за знищення Київського патріархату як такого.

"Томос ставить церкву майже в таку саму залежність від Константинополя, як та, в якій перебуває УПЦ (МП) від Москви", - сказав ієрарх.

Філарет заявив, що не виконуватиме умов томосу щодо переходу закордонних парафій колишньої УПЦ-КП до складу Вселенського патріархату, відмовляється від заборони варити миро і відмовляється вирішувати конфліктні ситуація внутрішнього характеру виключно за погодженням із Фанаром.

"Три пункти, які відбирають у нас права автокефальної церкви. За назвою ми - автокефальна, а на ділі ми залежна від Константинопольського патріархату церква... Ми не відмовляємося від томосу, але не виконуватимемо цих трьох умов, які записані в томосі. Не виконуватимемо", - сказав Філарет.

"Якщо ми миро маємо отримувати з Константинополя, зі Стамбула, значить, ми залежні", - наголосив він.

Почесний патріарх також не вбачає причин для розколу церкви. "Розколу немає, є лише різний підхід. Одні хочуть зберегти Київський патріархат, а інші хочуть знищити його. Ми хочемо, щоб Київський патріархат в Україні для України існував як патріархат, а зовні, як сказано в томосі, - митрополія", - заявив Філарет. А на запитання: "Тобто дві церкви: одна для внутрішнього використання, друга - для зовнішнього?", сказав: "Для внутрішнього - патріархат, а для зовнішнього - митрополія".

Він також заявив, що якби Київський патріархат і Українська автокефальна православна церква знали зміст томосу, то не погодилися б на нього.

"Ми на Соборі не знали його зміст (томосу про автокефалію). Дізналися вже після об'єднання. Якби ми знали зміст цього томосу, то ми не погодилися б на такий томос", - сказав почесний патріарх ПЦУ.

Він також заявив, що однією з умов Фанара про надання томосу була відмова Філарета висувати свою кандидатуру в предстоятелі об'єднаної церкви. Філарет також заявив, підписав документ із відмовою від висунення на посаду, який президент Петро Порошенко передав Варфоломію.

"Я погодився. Про це ми говорили з президентом, з Епіфанієм, і на архієрейському соборі, що я відмовляюся, але після отримання томосу я керуватиму цією церквою всередині України. На ділі він показує, що він - предстоятель, а я - ніхто", - сказав Філарет.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава МЗС Норвегії: З оголошеного пакету допомоги $200 млн підуть на енергетичні потреби

Норвегія оголосила про пакет допомоги Україні на 4 млрд крон, зокрема щодо енергетики

Свириденко про енергетику: найскладніша ситуація залишається в окремих районах Києва та на лівому березі Київської області

"Нафтогаз" та "Газмережі" викрили схему крадіжки газу в Сумській та Вінницькій областях на 56,6 млн грн

У Києві учень 9-го класу поранив ножем учительку та однокласника, відкрита кримінальна справа - прокуратура

Глава МЗС Норвегії прибув до Києва

СБУ: викрито угрупування, яке готувало продаж однієї з найбільших партій "трофейної" зброї за час війни

Ключовий етап відновлення електропостачання в Києві та області завершено – заступник глави Міненерго

Аудит ЄК підтвердив відповідність української системи держконтролю за пестицидами і ветпрепаратами вимогам ЄС

Петиція щодо контролю за перебуванням безхатьків у громадському транспорті в Києве не набрала необхідних для розгляду голосів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА