17:40 15.05.2019

На Об'єднавчому соборі не було домовленостей, що митрополит Філарет братиме участь в управлінні ПЦУ після отримання томосу, - митрополит Олександр

3 хв читати
На Об'єднавчому соборі не було домовленостей, що митрополит Філарет братиме участь в управлінні ПЦУ після отримання томосу, - митрополит Олександр

Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) заявляє, що на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року не було домовленостей про те, що митрополит Філарет (Денисенко) братиме участь в управлінні Православною церквою України (ПЦУ) після отримання томосу про автокефалію, і просить його відповісти, чи визнає він повноваження обраного на соборі предстоятеля ПЦУ Епіфанія.

"У своєму зверненні митрополит Філарет посилається на домовленості, котрі, як він стверджує, гарантували йому участь у керуванні ПЦУ після отримання томосу про автокефалію, передбачаючи, що митрополит Епіфаній зречеться більшої частини своїх повноважень на користь "почесного патріарха". Однак Об'єднавчий собор, який працював 15 грудня 2018 р., як відомо, не ухвалював жодних таких рішень. Ані митрополит Філарет, ані митрополит Епіфаній, ані президент Петро Порошенко не повідомляли собору про такі домовленості", - написав митрополит Олександр на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу.

Він також наголошує, що навіть якби такі домовленості існували, вони суперечать нормам статуту ПЦУ й тому "не можуть мати жодної канонічної сили".

Митрополит Олександр також зазначив, що, називаючи митрополита Філарета "почесним патріархом", митрополит Епіфаній та інші ієрархи колишнього Київського патріархату "прагнули вшанувати свого вчителя та психологічно полегшити для нього відхід від персонального керівництва Церквою", і використання такого титулу не передбачає надання "почесному патріарху" жодних владних прерогатив.

"Законним головою Православної церкви України є її канонічно обраний предстоятель - блаженніший митрополит Епіфаній", - наголосив митрополит Олександр.

Він зазначив, що після отримання томосу митрополит Філарет прагне переглянути рішення Об'єднавчого собору й відновити Київський патріархат і знову очолити Церкву.

"Однак результатом таких дій може стати якщо не відкликання Томосу, то призупинення його дії до моменту подолання канонічної кризи в Православній Церкві України", - нагадав митрополит Олександр.

Крім того, за його словами, загрозу для майбутнього ПЦУ становлять і спроби митрополита Філарета переглянути канонічні норми функціонування Церкви, зафіксовані в томосі, а саме - зберегти за ПЦУ юрисдикційну владу над парафіями в українській діаспорі та відмовитися від ротаційної моделі Священного синоду.

"Згідно з положеннями томосу, питання діаспори Київ не може вирішувати без погодження з Матір’ю-Церквою. Щодо бажання митрополита Філарета розширити інститут постійних членів синоду з 3 до 12, то це є нічим іншим, як спробою відмовитися від демократичної грецької моделі церковного управління на користь російської, де долю Церкви вирішує вузьке коло ієрархів", - пояснив митрополит Олександр.

"Як архієрей ПЦУ запевняю блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія у своїй беззастережній канонічній підтримці та шанобливо прошу митрополита Філарета внести ясність у його канонічну позицію", - написав митрополит Олександр.

Зокрема, він просить митрополита Філарета "пояснити таке": 1) чи вважає він себе ієрархом ПЦУ; 2) чи визнає чинність рішень Об’єднавчого собору та ухваленого на цьому соборі статуту ПЦУ; 3) чи визнає повноваження обраного на Об’єднавчому соборі предстоятеля; 4) чи визнає чинність канонічних органів управління ПЦУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

СБУ просить українців у Великодні свята обмежити відвідування масових заходів і не піддаватися на провокації

У Красногорівці частина ворожих груп встигли зайти та сховатися на території залишків вогнетривкого заводу, вживаються всі заходи, щоб вибити ворога з н.п. - ОСУВ "Хортиця"

Троє мирних жителів постраждали внаслідок ворожого ракетного удару по Чугуєву - поліція

Ми всі маємо зірвати російський наступальний задум - Зеленський

У зв'язку з кібератаками на політпартії, у яких Німеччина звинуватила спонсороване ГРУ угруповання, союзники по НАТО виступили з заявою

Боррель від імені ЄС у зв'язку з кібератаками спонсорованого РФ угруповання АРТ28: не потерпимо і використаємо весь спектр реагування

СБУ повідомила про підозру двом окупантам, які використовували українців для створення міграційної кризи в ЄС

ТЧХУ: Інформація в соцмережах про збір персональних даних для отримання грошової допомоги та наборів до Великодня - фейк

Кабмін пропонує створити підгрупу з питання конфіскації російських суверенних активів за кордоном - Шмигаль

У Харкові внаслідок ворожих авіаударів загинула жінка, двоє чоловіків постраждали - Синєгубов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА