Інтерфакс-Україна
11:41 11.03.2019

Апеляційний суд Амстердама у понеділок розпочне розгляд справи про повернення до України "Скіфського золота"

1 хв читати
Апеляційний суд Амстердама у понеділок розпочне розгляд справи про повернення до України "Скіфського золота"

В Апеляційному суді Амстердама в понеділок починаються слухання справи щодо повернення до України експонатів виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" (так зване "Скіфське золото"), повідомив міністр культури України Євген Нищук.

"Сьогодні в Апеляційному суді Амстердама починаються слухання справи щодо повернення до України експонатів виставки "Крим. Золотий острів у Чорному морі" більш відомої як "Скіфське золото". Представляю на ньому уряд, а також культурне та музейне співтовариство Україна. Буду говорити про те, наскільки важливо повернути до Національного музею історії України ці унікальні артефакти, а також відповідати на ті запитання , які непокоять як представників ЗМІ, так і суспільство", - написав Є.Нищук на своїй сторінці в соцмережі Facebook у понеділок.

Він зазначив, що "справа є дуже складною" і триває не перший рік.

"Міністерство культури залучено до цього процесу від початку, безпосередньо докладаючи зусиль до захисту тих предметів, які є об'єктом цього судового процесу і нашої культурної та історичної спадщини", - наголосив міністр.

За його словами, з української сторони представлена велика делегація: представники з Міністерства культури, інших міністерств, посол України, українська музейна спільнота.

"На нашому боці правда. І ми віримо в перемогу", - додав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У США через негоду скасували понад 14 тис. авіарейсів

Одна людина постраждала в Харкові через удар БпЛА

Петиція про розміщення у вестибюлях київського метро фандоматів для оплати проїзду через збір пластику не набрала необхідних голосів

Російський БпЛА влучив у багатоповерхівку поблизу ТЦ - мер Харкова

Петиція до Кабміну про забезпечення хворих на цукровий діабет сенсорами моніторингу рівня глюкози набрала 25 тис. голосів

Зеленський: Війна Росії проти України – це наслідки байдужості ключових держав світу

Європа має обрати свободу або залежність, зволікання має наслідки – Зеленський

Слідом за фудтраками з гарячими напоями Трійка планує запустити стаціонарні пункти незламності для киян

Зеленський до білорусів: Ви європейський народ, який буде разом з вільними народами Європи

Обсяг наданої Вільнюсом військової допомоги Україні перевищив EUR1 млрд - литовський президент

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА