Інтерфакс-Україна
20:07 13.02.2019

САП закрила справу проти екс-керівника агрохолдингу "Мрія" Миколи Гути

2 хв читати
САП закрила справу проти екс-керівника агрохолдингу "Мрія" Миколи Гути

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) закрила кримінальне провадження проти колишнього керівника агрохолдингу "Мрія" Миколи Гути, підозрюваного в шахрайстві, повідомило видання "Слово і діло".

За даними видання, провадження у справі М.Гути було закрито 29 грудня 2018 року в зв'язку з відсутністю в діянні екс-керівника "Мрії" складу кримінального злочину. Матеріали цієї справи із САП до Національного антикорупційного бюро України не надходили.

"Мрія" - вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, заснований у 1992 році Іваном Гутою. Земельний банк холдингу становить 165 тис. га. Потужності елеваторів і зерносховищ - 380 тис. тонн.

У серпні 2014 року "Мрія" повідомила про прострочену виплату близько $9 млн процентного доходу та близько $120 млн у рахунок погашення боргу за її зобов'язаннями. Сукупна заборгованість перед усіма фінансовими кредиторами з урахуванням гарантій, наданих пов'язаним із сім'єю Гути компаніям, на момент оголошення дефолту агрохолдингу становила близько $1,3 млрд.

На початку лютого 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов до кредиторів, які обрали нове керівництво, а у вересні 2016 року комітети кредиторів і бондхолдерів агрохолдингу погодили умови реструктуризації боргового портфеля компанії, який становив $1,1 млрд. Боргова операція завершилася в серпні 2018 року, за її підсумками загальне боргове навантаження "Мрії" знизилося з $1,1 млрд до $309,5 млн, з яких $49,3 млн - реструктурований забезпечений борг, $208,1 млн - реструктурований незабезпечений борг (єврооблігації), $46 млн - робочий капітал і $6,1 млн - нові лізингові програми на закупівлю обладнання.

Salic UK Limited у вересні 2018 року анонсував купівлю українського агрохолдингу, а в листопаді Salic UK Limited завершила операцію з купівлі "Мрії".

Після завершення угоди "Мрія" продовжить операційну діяльність в Україні разом із дочірньою компанією Salic UK - CFG.

Радниками "Мрії" під час підготовки угоди, а також кредиторами в процесі реструктуризації боргу агрохолдингу стали Rothschild&Co (Франція), ICU, FinPoint (обидві - Україна), а також юрфірма Hogan Lovells (Велика Британія).

Salic заснована в 2012 році. Її єдиним акціонером є Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії. Компанія інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.

CFG працює в Україні з 2006 року, обробляє 45 тис. га у Львівській і Тернопільській областях.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд втілює принцип "росія заплатить" та формує міжнародний компенсаційний механізм – Шмигаль

Київрада ухвалила рішення про безоплатне одноразове харчування для дітей захисників і захисниць, Героїв Небесної Сотні та учасників АТО/ООС у комунальних закладах освіти

Україна представить проєкт DAKH (ДАХ): Vernacular Hardcore на Міжнародній архітектурній бієнале у Венеції

Наразі невідомо, чи планує Трамп прийняти запрошення відвідати Україну

Рада спростила механізм списання військового майна

За ініціативою України 27 листопада проголошено Міжнародним днем залучення до науки заради сталого розвитку

США відмінили ще 139 грантів на суму $214 млн – Рубіо

Шлях України до НАТО незворотній і "нічого не змінилося", але членство не буде частиною мирної угоди — Рютте

КНДР постачає Росії до 260 тис. боєприпасів на місяць – ЦПД

Зеленський доручив уряду опрацювати можливість зустрічі з іноземними партнерами у форматі "промисловий Рамштайн"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА