Інтерфакс-Україна
20:36 28.01.2019

Українські правоохоронці допомогли ліквідувати хакерську платформу xDedic

2 хв читати
Українські правоохоронці допомогли ліквідувати хакерську платформу xDedic

Співробітники Генеральної прокуратури України та Національної поліції взяли участь у виявленні та ліквідації групи зловмисників, які організували хакерську платформу з продажу конфіденційної інформації xDedic.

Як повідомив на брифінгу в понеділок заступник генпрокурора Євген Єнін, за результатами розслідування, яке тривало майже рік, міжнародний департамент Генпрокуратури та Нацполіція України, діючи в складі міжнародної слідчої групи разом із Федеральною поліцією королівства Бельгії, Німеччини, ФБР США, Європолом та Євроюстом встановили групу осіб, зокрема громадян України, які незаконним шляхом отримували доступ до десятків тисяч персональних комп'ютерів і комп'ютерних мереж державних інституцій, бізнес-структур та окремих осіб. Ці дані в подальшому за допомогою платформи xDedic реалізовувалися клієнтам для подальшого використання в низці правопорушень.

У цій справі Нацполіція здійснила 14 одночасних обшуків із залученням спецпідрозділу "КОРД". Під час обшуків було вилучено комп'ютерне обладнання, сервери та мобільні пристрої зловмисників. Слідство триває.

Зі свого боку США заблокували доменні імена, необхідні для функціонування xDedic, і зупинили роботу їхніх баз даних.

"Співробітники Нацполіції України встановили всіх учасників групи зловмисників з України, місця їхнього перебування та розміщення техніки. Так, до складу групи входили четверо українців молодого віку - всі до 35 років", - заявив голова Нацполіції Сергій Князєв.

Він зазначив, що українські хакери займалися масовим втручанням до роботи віддалених серверів, які належали і державам, і приватним компаніям. Шляхом перебору паролів і логінів віддаленого доступу, зловмисники отримували повний контроль над комп'ютерами.

"Зловмисники встигли продати майже 70 тис. логінів і паролів віддаленого доступу з понад 170 країн світу. Найбільше постраждали Бельгія та США. У магазині користувачі могли самі купувати і продавати зламані доступи до серверів, вартість кожного сервера становила від кількох доларів до $10 тис. залежно від обсягів інформації і кому вона потрібна", - наголосив С.Князєв.

Він зазначив, що лише на території США орієнтовний збиток, заподіяний хакерським угрупованням, перевищив $70 млн.

Спільними зусиллями українських, європейських та американських правоохоронців діяльність групи зловмисників було припинено. У рамках відповідного кримінального провадження призначено низку криміналістичних експертиз, за результатами яких ухвалюватиметься рішення про оголошення підозр і вибір запобіжних заходів для українських членів хакерської групи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія вдарила по Кременчуку, в місті перебої зі світлом - мер

Росіяни вдарили по місту Новгород-Сіверський на Чернігівщині

Аеропорт Вільнюса знову призупиняв роботу через загрозу з Білорусі

На фронті більше 150 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Зеленський разом з переговорниками провів бесіду з Віткоффом та Кушнером, обговорили території та гарантії безпеки

Сибіга і глава МЗС Болгарії обговорили мирні ініціативи та подальші кроки співпраці

Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США

Заступник Рубіо: Європейські країни з 2022 року могли переказати Росії більше коштів, ніж Україні

Макрон повідомив Зеленському про міжнародні дискусії та підтвердив підтримку Франції

Обстріл РФ сильно пошкодив склади PROSTOR, "Мед-Сервіс" та "БаДМ у Дніпрі та "Трібо" у Білій Церкві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА