Інтерфакс-Україна
08:55 25.11.2018

Президент Латвії: Україна є для нас прикладом досягнення стратегічних цілей

2 хв читати
Президент Латвії: Україна є для нас прикладом досягнення стратегічних цілей

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман обговорив з президентом Латвії Раймондсом Вейонісом ситуацію в Криму і на Донбасі, прагнення України до членства в ЄС і НАТО, а також проведення реформ, повідомив "Урядовий портал".

"Україна служить світу гарним прикладом досягнення стратегічних цілей і хороброї боротьби проти сили, яка здається більше і масштабніше", - цитує портал заяву президента Латвії.

Як зазначається в інформації, глава Латвійської Республіки знаходиться в Україні з робочим візитом і в суботу, 24 листопада, взяв участь у жалобних заходах, присвячених вісімдесят п'ятій річниці Голодомору 1932-1933 років.

В.Гройсман подякував Р.Вейонісу за участь у заходах і сказав, що Латвія "завжди була вірним другом України" і завжди дотримувалася політики засудження анексії Криму, порушення суверенітету і територіальної цілісності України.

"І тут на окрему увагу заслуговує план президента Вейоніса відвідати Донбас і переконатися, що відбувається на лінії зіткнення", - сказав прем'єр-міністр.

Президент Латвії зазначив, що розуміє "біль" і приїхав "щоб бути разом з друзями".

"Ми були і будемо адвокатом України на міжнародному рівні і підтримуємо ваше прагнення стати частиною ЄС і НАТО. Разом ми будемо сильнішими і зможемо протистояти викликам сучасності. Україна служить для нас хорошим прикладом досягнення своєї мети. Ви в такій важкій ситуації - анексія Росією Криму, присутність російських військ на українській території, невиконання Росією домовленостей (з досягнення миру). І ми бачимо, наскільки хвацько ви боретеся з силою, яка здається більшою. Ви показали, як багато можна зробити, якщо цілеспрямовано працювати", - сказав він.

В.Гройсман розповів Р.Вейонісу про економічні досягнення України, під час реформ і планах на наступний рік. Сторони також відзначили позитив в економічному співробітництві двох країн.

За словами прем'єр-міністра, за 9 місяців року двостороння торгівля зросла більш ніж на 40% - до $ 331 млн, І за підсумками року може скласти близько $ 0,5 млрд. Зростає співробітництво в логістиці - з вересня розпочато рух поїзда "Чотирьох столиць", який об'єднує Київ і Ригу через Мінськ і Вільнюс.

"Ми розраховуємо на пожвавлення секторального співробітництва - насамперед, в аграрній і транспортній сфері, і у сфері інновацій", - висловив надію В.Гройсман.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Помер чоловік, поранений під час атаки ворога "іскандерами" на Кривий Ріг – Вілкул

РФ суттєво пошкодила два енергооб'єкти ДТЕК на Одещині

Росія завдала ракетного удару по Харківському інноваційному терміналу "Нової пошти", знищено вантажний термінал та частково поштовий

Внаслідок обстрілів відключено споживачів у Києві, семи областях та ще в двох регіонах – через негоду

"Укрзалізниця" уніфікувала прайс на ремонт приватних вантажних вагонів

Новий пакет санкцій ЄС проти РФ може бути прийнятий до 24 лютого - ЗМІ

Зеленський: Росія має розуміти: холод війну виграти не допоможе

На Донеччині за добу 2 людини загинули, 3 поранені, з лінії фронту евакуйовано 75 мешканців – ОВА

Комітет нацбезпеки у вівторок підтримав звільнення Малюка з посади очільника СБУ - нардепи

СБУ та ВМС ЗСУ уразили завод із виробництва БпЛА у Таганрозі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА