13:28 26.07.2018

КДКП пропонує оголосити Холодницькому догану, Ситник вимагає звільнити

2 хв читати
КДКП пропонує оголосити Холодницькому догану, Ситник вимагає звільнити

Доповідач за скаргами стосовно керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назара Холодницького Олександр Ковальчук зачитав проект рішення: Н.Холодницький вчинив дисциплінарний проступок, і йому слід оголосити догану, але не звільняти з посади.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", близько трьох годин доповідач оголошував суть скарг і проект висновку Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). В оприлюдненому проекті, зокрема, значиться, що Н.Холодницький справді вчинив проступок і заслуговує на догану, але не може бути звільнений з посади відповідно до законодавства.

"Ми просимо звільнення з посади прокурора", - сказав, у свою чергу, директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник.

За його словами, застосування до Н.Холодницького лише догани стане демотивуючим елементом для детективів, які проводять розслідування, а також посилом для антикорупційних прокурорів - "роби що хочеш, у найгіршому разі буде догана".

А.Ситник висловив переконання в тому, що є всі підстави для припинення діяльності Н.Холодницького на посаді прокурора і, відповідно, на посаді керівника САП.

"Це не пов'язано з виконанням адміністративних обов'язків, це процесуальні порушення, допущені як прокурором, а не як керівником. За більшістю цих справ було реалізовано саме повноваження прокурора, а не керівника. І ми не даємо оцінку, як здійснюється керівництво прокуратури ... Ми мали право на законних підставах фіксувати порушення, які були грубими й пов'язаними з процесуальними діями прокурора. Ми не просимо звільнення на адміністративних підставах", - пояснив свою позицію директор НАБУ.

У свою чергу заступник генерального прокурора України Анжела Стрижевська зазначила, що Генпрокуратура підтримує в повному обсязі раніше подану скаргу і вважає необхідним притягнення Н.Холодницького до дисциплінарної відповідальності та звільнення.

Сам Н.Холодницький сказав, що він готовий нести відповідальність за нелітературну лексику й готовий вибачитися перед тими, кого образив, але не вважає, що його провина була серйозніша.

"Я визнаю, що в деяких випадках я допустив нецензурну лексику. Виходить, це неетичність", - сказав він, відповідаючи на запитання членів КДКП.

Керівник САП також наголосив, що не бачить конфлікту інтересів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА