Інтерфакс-Україна
20:08 04.07.2018

Wikipedia на знак протесту припинила роботу в чотирьох країнах Європи

2 хв читати
Wikipedia на знак протесту припинила роботу в чотирьох країнах Європи

Італійська, іспанська, латиська, а також польська версії порталу Wikipedia виявилися 4 липня недоступними для користувачів. Замість сторінок сайту під час переходу за відповідними посиланнями в цих країнах можна побачити повідомлення про майбутнє голосування в Європарламенті за директивою про авторське право в інтернеті, передають латиський портал Mixnews.lv, Бі-бі-сі, а також TechCrunch.

"Якщо пропозицію (влади ЄС) буде схвалено в її поточній версії, в інтернеті будуть істотно ускладнені такі дії, як, наприклад, обмін новинами в соціальних мережах або доступ до них через пошукові системи", - йдеться в повідомленні порталу. Крім того, в такому випадку сама Wikipedia, як підкреслили її представники, "буде схильна до ризику закриття".

"Ми хочемо продовжувати надавати (своїм користувачам) можливість працювати з відкритим, безкоштовним і перевіреним контентом. І ми закликаємо всіх членів Європейського парламенту голосувати проти нинішнього тексту цієї ініціативи, відкривати його для обговорення і розглядати численні пропозиції щодо захисту доступу до знань від Wikipedia", - додали представники порталу.

Влада ЄС, згідно з повідомленням на сайті, закликає відмовитися від ст. 11 і 13 цього законопроекту. Остання, як вказує TechCrunch, наділяє платформи відповідальністю за порушення авторських прав їх користувачами і підштовхує, таким чином, сайти до попередньої фільтрації всього завантаження контенту. Перша стаття, тим часом, призначена для новинних агрегаторів. Вона, за даними порталу, вводить "податок на посилання", згідно з яким, їх зобов'яжуть платити за копіювання фрагментів журналістських матеріалів.

Італійська версія Wikipedia, як уточнює TechCrunch, була недоступна ще з 3 липня. Наступного дня до неї приєдналися версії порталу в інших країнах ЄС. Відповідні рішення, за інформацією порталу, приймаються окремо кожним місцевим співтовариством редакторів. Скільки саме триватиме бойкот, на сайті Wikipedia не вказується, проте наголошується, що портал не працюватиме в цих країнах і 5 липня, під час голосування за нормами щодо авторських прав в Європарламенті.

У кінці червня законопроект директиви вже схвалив комітет з правових питань Європарламенту. У разі прийняття цих поправок роботи мають автоматично видаляти будь-який пост, в якому неправомірно використовується будь-який контент, захищений копірайтом, наприклад, фото, малюнок або кадр з фільму. Таким чином, серйозної шкоди, як вказує австрійська газета Der Standard, може бути завдано "культурі мема".
 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Апеляційна палата ВАКС послабила вирок судді Чаусу до 8 з половиною років ув'язнення

Підписаний Меморандум про співпрацю між Міннац’єдності та Радою Європи – віцепрем’єр Чернишов

Зеленський обговорив з командирами підрозділів на Сумщині основні потреби

СБУ викрила зрадників, залучених Кремлем до реалізації проєкту про "зовнішнє управління" Україною

Наступного тижня уряд має вирішити щодо спрямування додаткових коштів на підтримку прифронтових громад - Зеленський

Прессекретар Білого дому просить інвесторів довіритися Трампу

Україна вважає чинними домовленості про "енергетичне перемир'я" – Паліса

Рух "синьою" гілкою київського метро відновлено, пасажир вижив

Пасажирка потрапила під поїзд на ст.м. "Контрактова площа", чотири станції закриті на вхід

Розмови про перезапуск ЗАЕС "Росатомом" є прямим порушенням норм ядерної та радіаційної безпеки – "Енергоатом"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА