Інтерфакс-Україна
15:52 06.06.2018

В Україні з 2019 році з'явиться освітній омбудсмен

2 хв читати
В Україні з 2019 році з'явиться освітній омбудсмен

 Кабінет Міністрів України схвалив створення 1 січня 2019 року служби освітнього омбудсмена та затвердив порядок звернення до нього.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.

"З 1 січня 2019 року в Україні має з'явитися інститут освітнього омбудсмена, що захищатиме права здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників", - йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти і науки України в середу.

Зокрема, Кабмін схвалив створення служби освітнього омбудсмена з 15 співробітників, а також затвердив положення про освітнього омбудсмена та порядок звернення до нього.

Зазначено, що омбудсмен не може поєднувати свою роботу з іншою діяльністю, окрім творчої та викладацької, має бути громадянином України, що проживає на території держави не менше ніж п’ять років, мати вищу освіту та відповідний досвід роботи, а також вільно володіти державною мовою.

Передбачається, що після отримання скарги про порушення прав у сфері освіти служба має розглянути її в термін не більше одного місяця. Саме за результатами цього розгляду освітній омбудсмен приймає рішення про обґрунтованість чи необґрунтованість скарги і надає письмову відповідь про результати її розгляду.

Якщо скарга обґрунтована, освітній омбудсмен протягом п’яти робочих днів вживає заходів щодо відновлення та захисту порушених прав заявників.

Так, омбудсмен може надати потрібні роз'яснення та рекомендації закладам та органам місцевого самоврядування, надати консультацію заявнику та представляти його інтереси в суді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міносвіти, Мінсоцполітики і Мінкультури все ще не запустили роботу кадрових резервів для роботи на деокупованих територіях

Сибіга: Зараз час на дипломатію, але вона має опиратися на міцну українську армію

У найхолодніший місяць зими середня вартість опалення в Києві становила 27,6 грн за 1 кв. м – КМДА

Генпрокуратура Молдови домоглася затримання у Великій Британії олігарха Платона

Поліція спростувала інформацію щодо того, що вбивця Ганула здався правоохоронцям

Зеленський відзначив держнагородами більше 300 воїнів

Поліція просить допомогти з розшуком чоловіка, причетного до вбивства активіста Ганула

Міносвіти розповіло, на які проєкти вплине призупинення фінансування USAID

Викиди, пов'язані з війною, зросли на 30% у 2024 році порівняно з попередніми роками – глава Міндовкілля

Київ передав партію допомоги для 72-ї ОМБр – Кличко

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА