Інтерфакс-Україна
16:54 18.09.2017

Суд визнав невинуватими обвинувачених у справі про події 2 травня 2014 року (у частині подій на Грецькій площі)

2 хв читати
Суд визнав невинуватими обвинувачених у справі про події 2 травня 2014 року (у частині подій на Грецькій площі)

Іллічівський міський суд (Чорноморськ, Одеська обл.) визнав невинуватими обвинувачених у справі про події 2 травня 2014 року (у частині подій на Грецькій площі, звинувачення за ч. 2 ст. 294 КК України - масові заворушення).

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", нині зачитування вироку триває.

Суд визнав неспроможними докази обвинувачення в участі та організації обвинувачених в масових заворушеннях, які спричинили тяжкі наслідки (смерть і травми людей).

Крім того, суд дійшов висновку, що слідство у справі було проведене неякісно, і вказав на цілу низку недоліків і прогалин у проведених слідчих діях. Наприклад, під час розслідування було допитано лише одного співробітника поліції з числа тих, хто був на Грецькій площі.

Суд також визнав упередженим показання єдиного свідка обвинувачення Олександра Посміченка, який заявляв про участь обвинувачених у злочинах, які їм ставлять у провину, у зв'язку з цим суд вирішив не враховувати їх під час оголошення вироку.

Свідчення інших свідків, на думку суду, не підтверджують участі обвинувачених у масових заворушеннях, тим паче в їх організації.

Крім того, суд виключив зі списку доказів у справі низку доказів з огляду на те, що їх було здобуто з порушенням норм КПК.

Не задовольнили суд і фото-, відеоматеріали, які передала сторона обвинувачення. На думку суду, прокуратура не змогла якимось чином підтвердити, що на фото та відео зображені обвинувачені. А останні не підтвердили, що це вони на фото та відео.

Недоведеними голослівними суд визнав твердження сторони обвинувачення про те, що до організації подій 2 травня 2014 року в Одесі причетні посадові особи та перші особи держави часів президентства Віктора Януковича. Водночас суд вважає, що слідство необґрунтовано упустило з уваги дії органів влади, що діяли після Майдану, зокрема Андрія Парубія та екс-голови Одеської ОДА Володимира Немировського.

2 травня 2014 року в Одесі під час масових заворушень загинуло 48 осіб і понад 200 були поранені. Більшість жертв трагедії загинула в Будинку профспілок.

Правоохоронні органи України розпочали близько десятка кримінальних проваджень, що стосуються різних фактів. Найбільш резонансне з них - справа про події на Грецькій площі, де сталися перші сутички між проросійськими та проукраїнськими активістами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Російський БпЛА поцілив у нежитлову будівлю в Харкові, даних щодо постраждалих немає

Трамп запроваджує мита проти країн, незгодних із планами анексії Гренландії, – ЗМІ

"Укренерго" у неділю застосовуватиме обмеження електроенергії в усіх регіонах України

Сибіга: Україна проінформувала партнерів про плани РФ щодо атак на інфраструктуру АЕС

Одна людина загинула, 7 постраждали внаслідок ворожих обстрілів Харківської області

До трьох зросла кількість постраждалих у Харкові – ОВА

Зеленський: ГУР доповів про плани РФ щодо ударів по підстанціях українських АЕС

Завершено аварійно-рятувальні роботи на території терміналу "Нової пошти" на Харківщині

Тестування на загальні навички пройшли 16 конкурсантів на посаду очільника ДМС

Зеленський ввів санкції проти Паралімпійського комітету РФ, Федерації комп'ютерного спорту Росії та трьох фізичних осіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА