Незалежні профспілки пікетують ФДМ

Федерація незалежних профспілок України (ФНПУ) в п'ятницю вранці проводить акцію "Профспілковий наступ" біля Фонду державного майна (ФДМ), вимагаючи відмовитися від призначеного на наступний тиждень продажу блокувальних пакетів енергокомпаній.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в акції беруть участь приблизно понад сто людей.
У прес-службі ФДМ агентству повідомили, що запросили ініціативну групу до приміщення фонду на переговори.
Як повідомлялося, 4 серпня ФНПУ спільно зі Всеукраїнською незалежною профспілкою "Трудящі" у рамках акції "Профспілковий наступ" пікетували Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) із вимогою не вводити абонплати за газ і добилися відмови комісії від розгляду цього питання на призначеному на той день засіданні.
Серед інших їхніх вимог до НКРЕКП, зокрема, було зупинення підвищення тарифів на ЖКГ-послуги, прозорі методики розрахунку тарифів, заборона на відчуження житла громадян за борги за ЖКГ-послуги і направлення газу внутрішнього видобутку на потреби населення за ціною, близькою до собівартості.
ФДМ запланував із 15 серпня розпочати продаж на біржах останніх блокувальних пакетів акцій енергокомпаній, що залишилися у власності держави, в розмірі 25%, зокрема, "Донбасенерго", "ДТЕК Дніпроенерго", "ДТЕК Західенерго", "ДТЕК Дніпрообленерго", "ДТЕК Донецькобленерго", "Київенерго", "Одесаобленерго" та "Сумиобленерго".