Інтерфакс-Україна
13:34 14.07.2017

Детективи НАБУ затримали директора Львівського бронетанкового заводу та його заступника

2 хв читати
Детективи НАБУ затримали директора Львівського бронетанкового заводу та його заступника

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в п'ятницю затримали п'ятьох осіб, причетних до махінацій із закупівлями двигунів для танків ДП "Львівський бронетанковий завод", зокрема директора заводу та його заступника.

"Наразі затримано п'ятьох осіб: начальника ЦБТУ (Центральне бронетанкове управління) ЗСУ Озброєння ЗСУ (генерал-майор), начальник відділу ЦБТУ ЗСУ Озброєння ЗСУ (полковник), директор і заступник директора ДП "Львівський бронетанковий завод", а також засновника ТОВ, задіяного у схемі ", - повідомляє прес-служба НАБУ.

Під час досудового розслідування детективи НАБУ встановили, що посадові особи ЦБТУ ЗСУ Озброєння ЗСУ у змові зі службовими особами ДП "Львівський бронетанковий завод", засновником ТОВ і за участю фірм з ознаками фіктивності розробили та реалізували корупційну схему із закупівлі запасних частин і комплектувальних до бронетанкового озброєння і техніки, і цим зумовили розтрату бюджетних коштів у 2015 році на суму 28,5 млн грн.

"Суть схеми полягала в тому, що замість нових двигунів для танків Т-72 насправді були закуплені вживані двигуни. До того ж ці вживані двигуни були іноді неробочими, або вже були колись продані - в 2008-2009 роках вони були реалізовані підприємствам на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міноборони. Крім того, випуск цієї моделі двигунів було припинено ще з 1990-х років, про що ініціаторам схеми було добре відомо", - пояснює прес-служба НАБУ.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Розслідування за цими фактами детективи НАБУ розпочали наприкінці листопада 2016 року.

Як повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело, наближене до Держприкордонслужби, заступника директора Львівського бронетанкового заводу затримали на кордоні з Польщею у Львівській області, в одному з пунктів пропуску. Співрозмовник агентства зазначив, що прикордонники отримали орієнтування на директора Львівського бронетанкового заводу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄС і Китай домовляються про мінімальні ціни на електромобілі з КНР

Перелік вітчизняної с/г техніки по держпрограмі компенсації вартості розширено на 1373 позиції - Мінекономіки

Інтенсивність спроб ворога штурмувати прикордоння Сумщини за тиждень зросла на 30% - ОВА

Глава МЗС Фінляндії обговорила з держсекретарем США Рубіо мир в Україні та стримування загрози від РФ

Шість людей загинуло внаслідок падіння гелікоптера в річку Гудзон у Нью-Йорку - ЗМІ

Британський принц Гаррі відвідав Україну з таємним візитом – ЗМІ

Сибіга нагородив президента Асоціації туризму Алачати за проєкт "Міст надії"

Кількість загиблих під час обвалення даху в нічному клубі в Домінікані сягнула 221 особи, пошукові роботи завершено – ЗМІ

Держдеп офіційно підтвердив відставку посла США в Україні Брінк

На покровському напрямку з початку доби знешкоджено майже 200 окупантів – Генштаб ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА